Mastersi przywieźli do Olsztyna worek pełen medali!

2022-08-19 09:00:00(ost. akt: 2022-08-19 09:48:54)
Olsztyńska osada K-4 Mixt (na pierwszym planie), która na dystansie 500 metrów zdobyła srebrny medal mistrzostw świata

Autor zdjęcia: archiwum OKSW Olsztyn

KAJAKARSTWO\\\ Aż trzynaście medali zdobyli na mistrzostwach świata w sprincie mastersi z OKSW Olsztyn. Regaty odbyły się w Bydgoszczy.
W mistrzostwach świata kategorii wiekowej Masters (od 35 roku życia), na dystansie kajakarskiego Sprintu (200 i 500 metrów), uczestniczyło około 300 zawodniczek i zawodników z całego świata. Najliczniejsza była polska reprezentacja.

Klub OKSW Olsztyn, a jednocześnie nasz kraj, reprezentowało osiem kajakarek i kajakarzy: Irena Serowik, Joanna Mielczarska, Leszek Gryckiewicz, Jerzy Dunajski, Rafał Lewandowski, Marcin Granica, Adam Wyszkowski i Jarosław Gulak.

— W wyścigach "jedynek" kategorie wiekowe były ustalone co 5 lat. W dwójkach co 10 lat, a w czwórkach — co 20. Taki podział kategorii wiekowych w osadach był niesprawiedliwy, bo o medale trzeba było się ścigać z o wiele młodszymi zawodnikami. Mimo tych utrudnień nasza ekipa zdobyła w sumie 13 medali: 3 złote, 3 srebrne i 7 brązowych — wymienia Jarosław Gulak z OKSW Olsztyn.