Co tak śmierdzi nad jeziorem Długim w Olsztynie? Mieszkańcy skarżą się na potworny odór

2022-08-19 08:37:02(ost. akt: 2022-08-19 09:20:06)
Jezioro Długie

Jezioro Długie

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Do naszej redakcji napisało kilku czytelników, którzy zwracają uwagę na nieprzyjemny zapach nad jeziorem Długim w Olsztynie. Według relacji mieszkańców w jednym z najpopularniejszych miejsc spacerowych w mieście czuć smród... gnojówki.
Napisał do nas pan Tomasz, który zwraca uwagę na nieprzyjemny zapach.

— W centrum Olsztyna co najmniej do jeziora Długiego śmierdzi jakby gnojówką. Znajoma mi osoba też mi zgłosiła, że jadąc przez miasto strasznie śmierdziało, więc nie jest to moja odosobniona opinia. Śmierdzi od wczoraj. Proszę o śledztwo w tej sprawie - to może być zagrożenie sanitarne — pisze pan Tomasz

Zadzwoniła do nas również czytelniczka, która na własną rękę szukała źródła nieprzyjemnego zapachu.

— W środę (17 sierpnia -red.) poszłam na spacer z córką nad Długie. Bardzo lubimy to miejsce, często tutaj odpoczywamy, jednak tym razem smród był nie do wytrzymania. Myślałam, że gdzieś w krzakach leży jakaś padlina, więc przyspieszyłam kroku, ale dalej też śmierdziało. Być może ten zapach pochodzi z pobliskich ogródków działkowych? Nie mam pojęcia, ale nie dało się tam wytrzymać — mówi pani Joanna.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy służby miejskie podjęły jakieś kroki w kierunku znalezienia źródła smrodu. ZDZiT nie zajmuje się opieką nad jeziorem Długim. Udało nam się ustalić, że to zadanie PZW w Olsztynie, które jest dzierżawcą akwenu. Strażnicy miejscy na naszą prośbę sprawdzili sytuację, nic jednak nie znaleźli.

— Do Straży Miejskiej w Olsztynie nie wpłynęło żadne tego typu zgłoszenie. Przeprowadzona w dniu dzisiejszym kontrola również nie potwierdziła tego zgłoszenia — relacjonuje komendant Jarosław Lipiński.

Wysłaliśmy pytanie do PZW w Olsztynie w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

Do tematu wrócimy.

Karol Grosz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. _gość #3104433 19 sie 2022 09:32

    To rtęć Tuska.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. ToR #3104431 19 sie 2022 09:31

    Jak to co ? To oczywiste : rtęć !

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz