Pływacie bez kapoków po Ukielu w Olsztynie? Uważajcie, bo dostaniecie mandat!

2022-08-20 11:01:00(ost. akt: 2022-08-19 14:47:56)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policyjni wodniacy nie próżnują, dbają o nasze bezpieczeństwo, sprawdzając linie brzegowe akwenów, a także to, czy w sposób prawidłowy korzystamy z naszych atrakcji wodnych. Niestety, wiele osób zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa...
W środę (17 sierpnia) policyjni wodniacy na jeziorze Ukiel zauważyli łódź wiosłową, na której znajdowała się duża ilość młodych osób. Funkcjonariusze podjęli się kontroli łodzi pod kątem wymaganego sprzętu asekuracyjnego. Na pokładzie znajdowało się 10 osób i jak się okazało, nie posiadali ani jednego kapoka. Każdy z uczestników został ukarany mandatowo za brak wymaganego środka asekuracyjnego na wodzie. Ponadto sternik znajdował się po spożyciu alkoholu. Za dane wykroczenie sternik został ukarany mandatem w wysokości 200 zł.

W trakcie interwencji, do policjantów podpłynął łódką kolejny mężczyzna, który zainteresował się sytuacją z uwagi na to, iż jest osobą wynajmującą łódź dla kontrolowanej młodzieży. Wodniacy uświadomili, jak ważne jest posiadanie kapoków, nakładając kolejny mandat za jego brak również dla właściciela łodzi.