Zatankował 2,5 promila, wsiadł do swojego Jeepa i ruszył na wycieczkę po Olsztynie

2022-08-18 11:17:24(ost. akt: 2022-08-18 11:46:08)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

To, że niektórym kierowcom brakuje wyobraźni wiadomo nie od dziś. Jednak wsiadanie za kierownicę będąc kompletnie pijanym to po prostu głupota. Na szczęście trzeźwością umysłu wykazał się świadek, który widząc jeżdżącego całą szerokością drogi Jeepa powiadomił o tym policjantów.
Do olsztyńskich policjantów podszedł mężczyzna z informacją, że na ul. Towarowej porusza się samochód marki Jeep, którego kierujący prawdopodobnie może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjanci szybko zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. Kierującym okazał się 54-letni mieszkaniec Olsztyna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pojazd 54-latka został przekazany wskazanej przez niego osobie.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy, a następnie mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem, za kierowanie autem znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z kodeksem karnym za dane przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Twoim zdaniem:
Pijany kierowca powinien mieć dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
44.94%
Pijany kierowca powinien płacić wysoką grzywnę
20.89%
Pijanemu kierowcy powinno się konfiskować samochód
25.32%
Pijany kierowca powinien dostać zwykły mandat
8.86%