Ważne spotkanie w sprawie ogromnej inwestycji w powiecie olsztyńskim. Starosta, wojewoda, marszałek i burmistrz Olsztynka rozmawiali z szefostwem grupy PTAK

2022-08-18 09:18:36(ost. akt: 2022-08-18 10:39:04)

Autor zdjęcia: Powiat Olsztyński/Facebook

Park rozrywki, który ma powstać w Łutynówku pod Olsztynkiem to temat, który zdecydowanie działa na wyobraźnie. Inwestorem jest produkująca odzież Grupa PTAK, która jest już właścicielem podobnego parku pod Łodzią. Wczoraj (środa 17 sierpnia) w Olsztynie odbyło się spotkanie samorządowców z inwestorami.
Pierwsze informacje o planowanej inwestycji przeciekły do mediów miesiąc temu. I natychmiast wzbudziły sensację. Tym bardziej że samorządowcy, na których terenie ma powstać park, mówili o największym w Europie rodzinnym parku rozrywki, który ma odwiedzać rocznie nawet milion osób.

Przypomnijmy. Ptak S.A. prowadzi już Mandorię w Rzgowie pod Łodzią. To największy w Europie park tematyczny znajdujący się w budynku. Są tam familijne rollercoastery, klasyczne karuzele, pływające po wodzie łódki. Jest kolejka górska, unoszące się nad ziemię rowerki, wirujący w porcie Galeon. Jest labirynt luster, dwupoziomowa karuzela wenecka i karuzela łańcuchowa.

Żeby przeprowadzić zapowiadaną inwestycję, Grupa Ptak kupiła już wcześniej dawny PGR Łutynówko z ponad 300 hektarami ziemi. Do spółki należy większość linii brzegowej jeziora Wenyk. Przedstawiciele Ptak S.A. miesiąc temu spotkali się z samorządowcami z powiatu olsztyńskiego i gminy Olsztynek. Efektem spotkania są przyjęte wkrótce potem przez samorząd olsztynecki uchwały wprowadzające zmiany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, które umożliwiają budowę parku rozrywki.

Otwarcie parku połączone z realizacją pierwszego etapu budowy jest zaplanowane na 2024 rok. To bardzo szybkie tempo, biorąc pod uwagę, że samorządy planują inwestycje w przystanek PKP oraz budowę dróg, które umożliwią dojazd do Łutynówka.

Wczoraj (środa 17 sierpnia) w Olsztynie obyło się spotkanie starosty olsztyńskiego Andrzeja Abako, wojewody Artura Chojeckiego, marszałka Gustawa Marka Brzezina i burmistrza Olsztynka Roberta Waraksy z szefostwem grupy PTAK, Antonim i Albertem Ptakiem a także Bogdanem Migdałem i prezesem zarządu Ptak Warsaw Expo Tomaszem Szypułą.

Podczas spotkania omawiane były szczegóły i okoliczności inwestycji.

Więcej informacji wkrótce.

Karol Grosz