List od czytelnika: Wstydzę się za przystanki autobusowe w Olsztynie

2022-08-16 10:43:34(ost. akt: 2022-08-16 15:33:46)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Napisał do nas czytelnik, który uważa, że przystanki autobusowe w Olsztynie są brudne i zaśmiecone. Sprawdzamy jak często ZDZiT sprząta miejsca, w których codziennie czekają setki mieszkańców.
Zdaniem naszego czytelnika na przystankach zalega mnóstwo niedopałków od papierosów, butelek i innych śmieci.

— Na co dzień nie korzystam z autobusów miejskich, jednak ostatnio przyjechali do mnie goście. Stwierdziliśmy, że skoro nie wejdziemy do jednego samochodu, to skorzystamy z autobusu miejskiego. Czekając z nimi na przystanku prawie spaliłem się ze wstydu. Wszędzie bród! Pety, butelki, śmieci... a szyby są umazane sprejem albo jakąś farbą? Dlaczego miasto nic z tym nie robi? — pisze nasz zdenerwowany czytelnik.

Postanowiliśmy sprawdzić jak często Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie sprząta wiaty przystankowe.

— Przystanki oczyszczane są trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki do godz. 7.00. Przystanki mogą być oczyszczane również interwencyjnie. Żeby zgłosić taką potrzebę należy zadzwonić do Dyżurnego Miasta całodobowo lub do ZDZiT w godzinach pracy urzędu — tłumaczy Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsols #3104359 16 sie 2022 14:33

  Automatyczna odpowiedź rzecznika - wszystko zgłaszaj, ZDZiT nic nie wie i nie widzi. Każdy autobus ma przecież monitoring. Wracając do tematu - przystanki są sprzątane, porządnie myte nawet. Olsztyn jednak to miasto śmieciarzy, którzy widząc przepełniony kosz i tak dorzucą śmieci lub kombinatorów podrzucających śmieci domowe. Niedopałki na przystankach? Obowiązuje przecież zakaz palenia. Małpki szklane walają się gdzie popadnie. Wandale pod okiem monitoringu miejskiego niszczą biletomaty czy wiaty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 2. magda #3104356 16 sie 2022 14:27

  eee

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Olsztyn Centrum #3104349 16 sie 2022 13:39

  ZdziT i czystosc ewentualnei sprzatanei czegos to jak niebo i ziemia , a ze w Olsztynie tacy ludzie..brudasy do kwadratu to inna sprawa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz