Tragiczny finał wakacji w powiecie olsztyńskim. Turysta utonął w jeziorze Pluszne

2022-08-16 08:46:50(ost. akt: 2022-08-16 08:59:00)

Autor zdjęcia: OSP Pluski

Do tragicznego wypadku na jeziorze Pluszne (gmina Stawiguda, powiat olsztyński) doszło w sobotę 13 sierpnia. Z relacji świadków i wstępnych ustaleń wynika, że 47-letni turysta wypłynął na jezioro Pluszne na desce SUP, stracił równowagę i wpadł do wody. Jego ciało strażacy znaleźli w niedzielę.
Policjanci wstępnie ustalili, że 47-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego wypłynął na jezioro Pluszne Wielkie w gminie Stawiguda na desce typu SUP. W pewnym momencie mężczyzna miał stracić równowagę i wpaść do wody. Na ratunek miały ruszyć mu osoby znajdujące się na brzegu jeziora, jednak podjęte przez nich działania nie przyniosły żadnego skutku.

Świadkowie natychmiast powiadomili odpowiednie służby. W akcji brały udział jednostki policyjni wodniacy i strażacy płetwonurkowie. Wykorzystano specjalistyczny sprzęt taki jak drony i łodzie. Poszukiwania niestety musiały zostać przerwane z uwagi na zmrok.

Ciało mężczyzny w niedzielę odnaleźli strażacy za pomocą sonaru. Spoczywało na głębokości około 10 metrów. Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Teraz policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Karol Grosz