Tusk i rzekoma rtęć w Odrze. Niemiecka narracja posypała się? Burza na Twitterze! "Udaje że nic się nie stało?"

2022-08-13 16:50:49(ost. akt: 2022-08-13 16:49:56)
Donald Tusk; wpisy z Twittera

Donald Tusk; wpisy z Twittera

Autor zdjęcia: PAP/Marcin Bielecki; Twitter/wpolityce.pl

Donald Tusk w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze zorganizował tzw. Samorządowy Sztab Kryzysowy przy okazji bez opamiętania atakując rządzących. Do postawy lidera PO odnieśli się komentujący na Twitterze, którzy zwrócili również uwagę na krzyk opozycji dot. rzekomej rtęci w rzece, co sugerowali Niemcy, a co okazało się nieprawdą.
Tusk ocenił, że w sytuacji katastrofy ekologicznej na Odrze mamy do czynienia z „bezczynnością i opuszczeniem rąk przez władze centralne”.

Wydaje się oczywiste, konieczne wprowadzenie stanów nadzwyczajnych katastrofy naturalnej przynajmniej w czterech województwach zlewni Odry. Nie chodzi o sianie paniki. Wręcz przeciwnie chodzi o zapewnienie obywateli, mieszkańców, przedsiębiorców, turystów, że państwo panuje nad tą sytuacją, i że jest gotowe do pewnych kroków także finansowych, które zniwelują straty wynikające z tej katastrofy

— mówił lider PO podczas tzw. Samorządowego Sztabu Kryzysowego.

„Tusk znalazł rtęć?”


Działania Donalda Tuska i jego wściekły atak w kontekście katastrofy ekologicznej na Odrze nie umknął użytkownikom Twittera. Komentujący ostro ocenili postawę lidera Platformy Obywatelskiej.

Czy ja dobrze rozumiem, że @donaldtusk bez przeprowadzenia badań stwierdził, że Odra skażona jest rtęcią i obwinił o to polski rząd? A teraz jak poznaliśmy wyniki polskich i niemieckich badań wskazujące, że w rzece nie ma rtęci, to udaje że nic się nie stało?

Teza o rtęci zdementowana przez samych Niemców. Ale niesmak pozostał.

Dwie twarze PO: Ewa Dudar, starosta z Gryfina w rozmowie z @MorawieckiM: dziękujemy za wsparcie. Donald Tusk: PiS to rtęć. Nie pomagasz - przynajmniej nie przeszkadzaj…

Rozumiem logikę walki politycznej, która dla PO nie ma przecież żadnych granic - udowadniają to od lat. Ale żeby najbardziej leniwy z polskich premierów D. Tusk drugi dzień z rzędu atakował najbardziej pracowitego @MorawieckiM za rzekomy brak aktywności - to już naprawdę „jaja”

Tusk i cała Platforma oczywiście bardzo mocno ściskali kciuki o to aby w Odrze była rtęć. Zgodnie z zasadą „czym gorzej dla Polski tym lepiej dla nas”. Dlatego bez sprawdzenia powielili niemiecki fejk o rtęci.

Tusk i opozycja zostali z rtęcią, jak Himilsbach z angielskim. Pan niemiecki podał, to musi być prawda. Nawet w tak trudnej sytuacji bazują na fejkach, insynuacjach zamiast sprawdzonych informacjach polskich służb.


Tusk sili się na mentorski ton w stronę @MorawieckiM co wychodzi wyjątkowo groteskowo. Donald zapomniał, że jako polityk powinien raczej milczeć niż pouczać. #NieJaWybierałemWamWójta

Niemcy tworzą wrzutkę o rtęci w Odrze, niemieckie media w Polsce histerycznie to nagłaśniają, Tusk robi z tego oś swojej narracji politycznej. Kiedy w końcu Polacy przestaną łapać się na każde kłamstwo z zagranicy wrzucane w obieg w Polsce byle tworzyć chaos?

Rtęć to był fake. Nie wiem ile można wepchać do internetu głupstw, żeby niektórzy nauczyli się odróżniać informacje sprawdzone od wypuszczanych kłamstw. Przyczyną zatrucia wody jest wysokie zasolenie.

Czy już cała histeryczna menażeria przeprosiła za rtęć?

To co z tą rtęcią w Odrze? Ktoś pokazał wyniki badań wody potwierdzające te medialne doniesienia niemieckie, rozpowszechniane przez Tuska i jego towarzyszy?

Minister Klimatu i Środowiska poinformowała, ze otrzymaliśmy od Niemiec najnowsze oficjalne wyniki badań wody z Odry. Rtęci nie ma. Jest wysokie zasolenie. Tusku gdzie jest rtęć?!

Donald Tusk na katastrofie ekologicznej robi politykę, wykorzystując do tego niemieckich polityków i bez jakiejkolwiek weryfikacji podając ich tezy. Nie stara się przy tym pomóc, a jedynie jątrzy. To nie jest polski polityk, to jest truciciel polskiej racji stanu.

W Odrze nie ma rtęci, a w podręczniku prof. Roszkowskiego nie ma niczego o in vitro. W ostatnich 48h obie rzeczy wbrew faktom podawał Donald Tusk. Wiarygodność i prawdomówność made in Germany.

Dobra wiadomość jest taka, pomimo wcześniejszych katastrofalnych informacji to jednak nie rtęć

Rtęć w rzece #Odra to niemiecka plotka, Panie @donaldtusk. Poszedł słaby przekaz od Olafa Scholza, a zbudował Pan na tym falę nienawiści… Przeproś za szczucie! #PartiaOszustów

Tusk znalazł rtęć? Niemcy mu przysłali?

Ale tusk to się cieszy, że to nie rtęć czy martwi??? Bo normalny człowiek to odetchnie z ulgą.


Tusk powinien zmienić w tweecie z: „PiS jest jak rtęć”, na „PiS jest jak sól”
.

Znów nakręcają panikę, to samo co na kupno paliwa, czy cukru. Znajomi pytają, czy mogą wodę z kranu pić. A dziś już; „Niemiecki minister o zatruciu Odry: „To nie rtęć zabiła ryby”. A patoopozycja podaje dalej niemieckie fejki i żadnego sprostowania.

za zgodą wpolityce.pl
Fot. wPolityce