Które plaże w Olsztynie są otwarte? Gdzie się wykąpać w powiecie olsztyńskim?

2022-08-13 13:19:25(ost. akt: 2022-08-13 13:58:08)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Które kąpieliska w powiecie olsztyńskim są otwarte w długi weekend sierpniowy? W Polsce sezon kąpielowy w akwenach wodny rozpoczyna się od 1 czerwca i trwa do końca września. Zdarza się, że podczas wakacji zbiorniki są zamykane z różnych przyczyń. Gdzie obecnie wykąpiemy się w Olsztynie?
Obecnie wszystkie kąpieliska w Olsztynie jak i w powiecie olsztyńskim są otwarte, a ich woda nadaje się do kąpania.

Jezioro Ukiel

Zarówno kąpielisko nr 1, nr 2 i nr 3 na Plaży Miejskiej przy jeziorze Ukiel jest czynne, a stan wody ocenia się na przydatny do kąpieli. Jednak podczas długiego weekendu możemy napotkać tam kilka utrudnień. Ze względu na trwający na plaży festival kąpieliska zostały częściowo zamknięte.

Na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji można przeczytać, że plaża nr 3 przy Hotelu Omega funkcjonuje bez ograniczeń przez cały czas. Jednak do środy (17 sierpnia) należy się spodziewać częściowego zamknięcia plaż nr 1 przy Kapitanacie i nr 2 przy boiskach do siatkówki plażowej.


Jezioro Skanda

Wodę w jeziorze Skanda również ocenia się na przydatną do kąpieli. Kąpielisko czynne jest w godzinach 10-18. Wtedy też możemy spodziewać się obecności ratownika na plaży.

W powiecie z uroków przyrody i dobrodziejstw akwenów wodnych możemy również skorzystać w jeziorze Limajno i Dadaj. Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego widnieje komunikat, że woda jezior jest czysta i można się w nich kąpać.