[GALERIA] Przysięga żołnierzy z udziałem szefa MON Mariusza Błaszczaka w Olsztynie

2022-08-12 15:40:21(ost. akt: 2022-08-12 14:29:10)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziś na placu apelowym w jednostce przy ul. Saperskiej w Olsztynie przysięgę złożyła grupa żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służy wojskowej. Szef MON wziął udział w uroczystości i podziękował osobom, które zgłosiły się do służby.
W Olsztynie z udziałem wicepremiera Mariusza Błaszczaka odbyła się przysięga ochotników, którzy ukończyli skrócone szkolenie podstawowe w jednostkach 16 DZ. i zostali żołnierzami dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Ochotnicy, po złożeniu przysięgi mogą przejść do kolejnego etapu służby, czyli szkolenia specjalistycznego.

— Gratuluję i bardzo się cieszę, że postanowiliście związać swoją przyszłość z Wojskiem Polskim. Jesteście przeszkoleni, wiecie co zrobić, jeśli ojczyzna będzie was potrzebować — powiedział podczas przysięgi szef MON.


Wicepremier Błaszczak wyróżnił żołnierzy, którzy ukończyli szkolenie z najwyższś lokatą pamiątkowymi ryngrafami. Zachęcił także do udziału w piknikach wojskowych, zaplanowanych w związku ze zbliżającym się świętem Wojska Polskiego.

Fot. Zbigniew Woźniak