Funkcjonariusze Straży Granicznej z Warmii i Mazur zatrzymali falę nielegalnych imigrantów

2022-08-12 08:30:00(ost. akt: 2022-08-12 08:37:11)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali nielegalnych migrantów. Cudzoziemcy przekroczyli granicę z Litwy do Polski.
W ramach wsparcia kolegów z Podlaskiego Oddziału SG, funkcjonariusze z graniczących placówek (Placówka Straży Granicznej w Gołdapi oraz Placówka Straży Granicznej w Dubeninkach) zatrzymują do kontroli drogowej pojazdy.

— Wczoraj funkcjonariusze z Placówki SG w Gołdapi zatrzymali do kontroli drogowej w gminie Rutka -Tartak samochód osobowy marki Saab, na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą był obywatel Ukrainy, który przewoził cudzoziemców. W aucie było 4 obywateli Iraku i 2 Egiptu — informuje mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Od 9 maja do wczoraj funkcjonariusze z W-MOSG ujawnili w trakcie kontroli drogowych 70 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę litewsko-polską. Wśród zatrzymanych byli obywatele takich państw jak: Irak – 53, Afganistan – 8, Iran – 3, Tadżykistan i Egipt po 2 mieszkańców tych krajów oraz 1 obywatel z Syrii i 1 z Turcji. Natomiast kierowcami byli w większości obywatele Ukrainy, następnie Gruzji, Łotwy, Danii, a nawet kurier z Izraela.

Przeważnie „przewoźnicy” kierowali pojazdami na polskich numerach rejestracyjnych. Nie zabrakło również samochodów ukraińskich, czeskich i łotewskich.

Zarówno kurierami jak i zatrzymanymi cudzoziemcami zajęli się koledzy z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.


W-MOSG, opr. tom

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jag #3104322 13 sie 2022 17:48

    Funkcjonariusze Straży Granicznej - Wasza praca jakże ciężka i niewdzięczna z narażeniem zdrowia i życia w tej słusznej sprawie. Jeżeli nikogo nie stać za nią na słowo dziękuję - to mnie stać na takie słowa. Dziękuję że nas bronicie i strzeżecie granic naszego kraju żebym mógł spać spokojnie wraz z moją rodziną. Myślę też , że jeżeli są tacy którym się to nie podoba / a tacy zapewne się pojawiają / to ubierzcie ich w mundury i niech pokażą w Waszych szeregach co potrafią. Ja tam jestem dumny z Waszej pracy i postawy. Raz jeszcze dziękuję.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz