Pielgrzym z krzyżem znów w drodze. Dziś idzie z Hartowca do Ostródy

2022-08-11 08:35:50(ost. akt: 2022-08-11 08:56:08)

Autor zdjęcia: Fundacja Królestwo Boże

Michał Ulewiński, pojawił się w Lubawie w 2020 roku, w białej szacie z kapturem i krzyżem opartym na ramieniu. Samotnie wędrował, trzymając w ręku różaniec. Wywołał ogromne zainteresowanie.
Pracował w Holandii jako cieśla szalunkowy. Gdy wybuchła pandemia, zanim zamknięte zostały granice, rzucił pracę i wrócił do Polski, do rodzinnego domu w województwie świętokrzyskim.

W 2020 roku szedł, aby naznaczyć swoimi śladami znak krzyża na mapie Polski. Finałem było jego wejście na Giewont. Michał Ulewiński po raz drugi postanowił wyruszyć w drogę, z krzyżem ważącym 15 kilogramów. Tym razem jego celem jest nałożenia Cudownego Medalika na Polskę.

Projekt zajmie mu kilka lat i zostanie zapoczątkowany od Rewersu Cudownego Medalika, a dokładnie od nakreślenia na Polsce znaku krzyża wpisanego w literę M.

— Jako Prezes Fundacji Królestwo Boże będę pielgrzymował przez Polskę z 3 metrowym krzyżem, aby nim wyryć duchowy ślad krzyża wpisanego w literę M. — mówi Michał Ulewiński.

Obrazek w tresci

Pielgrzymkę rozpoczął 24 czerwca w Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa i zajmie ona około 60 dni. W każdym skrajnym punkcie stanie 3 metrowa kapliczka w figurą Matki Bożej Niepokalanej. W sumie stanie 12 kapliczek i w ten sposób powstanie znak krzyża wpisanego w literę M.
W roku 2023 zostanie stworzonych 12 kolejnych kapliczek otoczonych barierką w kształcie gwiazdy i zostaną umieszczone na terenie Polski w takich miejscach, aby odwzorować gwiazdy z Cudownego Medalika. W roku 2024 zostaną stworzone pomniki 2 serc, Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Niepokalanego Serca Maryi i zostaną umieszczone na terenie Polski w takich miejscach, aby odwzorować 2 serca z Cudownego Medalika. W ten oto sposób powstanie rewers Cudownego Medalika czyli Krzyż wpisany w literę M, 12 gwiazd oraz 2 serca.

— W roku 2024 Fundacja Królestwo Boże będzie chciała dopełnić dzieła Cudownego Medalika i stworzyć awers czyli postawić jedną większą figurę Matki Bożej Niepokalanej otoczonej napisem „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. W ten sposób Cudowny Medalik zostanie nałożony na Polskę. — wyjaśnia pielgrzym Michał.

Na stworzenie 24 takich kapliczek potrzebna jest kwota 480 tysięcy złotych. Pielgrzymce z krzyżem towarzyszy internetowa zbiórka właśnie na kapliczki. Jest już blisko 100 tysięcy. Można wesprzeć dzieło Michała Ulewińskiego, wpłacając dowolną kwotę na jego zbiórkę. Można ją znaleźć na portalu zrzutka.pl pod hasłem: Cudowny Medalik na Polsce.


Dziś, 11 sierpnia wcześnie rano, Michał Ulewiński wyruszył w dalszą drogę z Hartowca. Jego celem jest Ostróda (uwaga! potrzebny tam nocleg), po drodze będzie w Zwiniarzu, Łążynie, Szczepankowie i dalej przez powiat ostródzki.
Tym razem omija Lubawę, ale zapewnił, że w drodze powrotnej przejdzie przez nasze miasto, być może będzie w Lubawie nocował.

Życzymy Michałowi powodzenia i do zobaczenia na trasie.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. molibden #3104290 11 sie 2022 16:33

    Szczęść Boże wszystkim ludziom dobrej woli. Są jeszcze porządni ludzie w naszym kraju. Nie tylko hedoniści, lewacy i bezbożnicy!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-29) odpowiedz na ten komentarz