36 Indonezyjczyków pracowało nielegalnie w zakładzie produkcyjnym w powiecie mrągowskim

2022-08-11 12:29:28(ost. akt: 2022-08-11 12:17:36)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Kontrola legalności zatrudnienia w zakładzie produkcyjnym na terenie powiatu mrągowskiego wykazała nieprawidłowości. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach ujawnili, że 36 obywateli Indonezji pracowało niezgodnie z przepisami.
We wtorek (9 sierpnia) właściciel pośrednictwa pracy z województwa podlaskiego, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 15 000 zł. Jak się okazało przedsiębiorca skierował 28 Indonezyjczyków do pracy w zakładzie produkcyjnym w powiecie mrągowskim bez wymaganych zezwoleń na pracę. Cudzoziemcy pracowali również na innych warunkach niż to określono w zezwoleniach. Dodatkowo właściciel firmy zaniżał odprowadzane składki na ubezpieczenie.

Druga agencja pośrednictwa pracy z województwa mazowieckiego skierowała 8 obywateli Indonezji do pracy w tym samym zakładzie produkcyjnym. Cudzoziemcy również pracowali na innych warunkach innych niż to określone było w zezwoleniach. Właścicielka przedsiębiorstwa przyznała się do popełnionych wykroczeń i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 3 000 zł.

Pracodawcy uregulowali niezbędne dokumenty i Indonezyjczycy mogą spokojnie pracować.