POWRÓT BRANŻY WYSTAWIENNICZEJ

2022-08-03 12:00:00(ost. akt: 2022-09-30 15:07:02)
W DNIACH 5-6 PAŹDZIERNIKA W OLSZTYNIE ODBĘDZIE SIĘ KOLEJNA KONFERENCJA „AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PRZEMYSŁU”. MA ONA DOSTARCZYĆ RODZIMYM PRZEDSIĘBIORSTWOM WIEDZĘ O NOWYCH TECHNOLOGIACH I TRANSFORMACJI CYFROWEJ, ABY MOGŁY KONKUROWAĆ NA RYNKACH ZAGRANICZNYCH. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W NIEJ LOKALNE FIRMY.
Rok 2020 zmienił branżę wystawienniczą niespodziewanie i druzgocąco. Większość wydarzeń odwołano, nawet te o długiej tradycji, jak Targi Hanowerskie. Przez wiele miesięcy wielkie obiekty stały puste, a spółki nimi zarządzające musiały drastycznie ograniczyć zatrudnienie. Niektóre skorzystały z tarczy finansowej, aby przetrwać najtrudniejszy okres. Dwa lata tak dużych zmian to dla wystawców i organizatorów imprez masowych spory uszczerbek finansowy.
Wiele firm wprowadziło zakaz podróży, również zagranicznych, co utrudniło pracownikom nie tylko spotkania stacjonarne, ale także udział w powoli otwierających się targach. Co ciekawe, niektóre firmy znalazły inne sposoby dotarcia do klientów, więc planowanego budżetu już na targi nie przeznaczą. W 2021 roku niektóre imprezy powróciły, jednak zgromadziły znacznie mniej wystawców i odwiedzających.
Organizatorzy postawili raczej na wczesną jesień, na Międzynarodowe Targi Poznańskie czy Warsaw Industry Week.
Znacznie bardziej ostrożni są Niemcy czy Francuzi, którzy dopiero w tym roku przywrócili międzynarodowe targi, takie jak Hannover Messe, Automatica Monachium czy Global Industrie, odbywający się naprzemiennie w Lionie oraz w Paryżu. Wydarzenia te zajmowały znacznie mniej hal wystawowych. Podczas gdy w latach wcześniejszych było ich nawet kilkanaście, teraz niecałe dziesięć, a niektóre hale były w dużej mierze puste. Odwiedzających również było mniej, jednak chętniej przychodzili z konkretnymi pytaniami i problemami do rozwiązania niż wcześniej, kiedy wstępowali tylko po to, żeby pooglądać stoiska, maszyny i roboty

Obrazek w tresci

Nasze województwo również ma swoje targi, które odbywają się jesienią. W tym roku konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu ma swoją piątą odsłonę. Wydarzenie gromadzi właścicieli, menadżerów i inżynierów przedsiębiorstw produkcyjnych oraz producentów, dystrybutorów i firmy usługowe, którzy dostarczają roboty, maszyny, automatykę przemysłową, a także specjalistyczne oprogramowanie.
Misją Konferencji AiR jest dostarczanie rodzimym przedsiębiorstwom wiedzy o nowych technologiach i transformacji cyfrowej, aby mogły konkurować na rynkach zagranicznych.
W tym roku planowane są także Studenckie Mistrzostwa Automatyków w programowaniu sterowników PLC w formie e-sportu, który będzie można oglądać na żywo w internecie.
„Gazeta Olsztyńska” jako współorganizator zachęca lokalne firmy do udziału w wystawach i przyjęcia roli partnerów wydarzenia. Konferencja odbędzie się w dniach 5-6 października w Olsztynie. W tym roku planujemy dwudniowe targi – w środę odbędzie się dzień otwarty „Przywitaj się z robotem”, natomiast czwartek to dzień tradycyjnie przeznaczony na prezentacje i pokazy dla uczestników samej konferencji.
Magdalena Kamińska

Obrazek w tresci

WIĘCEJ INFORMACJI MOŻNA UZYSKAĆ NA OFICJALNYCH STRONACH WYDARZENIA

Konferencja AiR www.konferencja-air.pl
Studenckie Mistrzostwa Automatyków www.sma.edu.pl

Chcesz zostać partnerem wydarzenia?
Zapytaj o ofertę – m.hakuc@gazetaolsztynska.pl,
magdalena.kaminska@alnea.pl
Chcesz zostać uczestnikiem konferencji?
- Zgłoś się - konferencje@alnea.pl
Koszt uczestnictwa to tylko 49 zł netto