Dlaczego warto zamawiać zakupy do domu?

2022-08-10 16:24:13(ost. akt: 2022-08-10 16:26:35)   Artykuł sponsorowany
Od lat zamawiamy różne produkty kurierem lub pocztą. Jednak dopiero od jakiegoś czasu pojawiła się możliwość zamawiania zakupów spożywczych, które prosto pod nasze drzwi dostarczy kurier. Uważamy, że to usługa, której warto się przyjrzeć. Dlaczego? Już wyjaśniamy.
Oszczędź czas
Na pewno każdy z nas chciałby mieć więcej czasu. Zastanów się więc, ile godzin miesięcznie tracisz na zakupach. Nawet nie mówimy o chodzeniu po galeriach i kupowaniu ubrań. Chodzi nam o zwykłe wyjście po rzeczy spożywcze. Czasem jedno takie wyjście zajmie nam przynajmniej godzinę. A niektórzy chodzą na zakupy każdego dnia. Jest to więc wiele godzin w skali miesiąca, które moglibyśmy spożytkować na coś innego. W dodatku nie musielibyśmy stać w kolejkach do kasy, chodzić po sklepie w poszukiwaniu danego produktu czy też irytować się, gdy znów kasa samoobsługowa nie będzie prawidłowo działać.

Zrób zakupy na spokojnie
Będąc w sklepie zdarza się, że zapomnimy o kupnie danego produktu. Spieszymy się, chcemy tylko „wejść i wyjść”, a w efekcie musimy wrócić ponownie do marketu, ponieważ nie kupiliśmy istotnego składnika naszego obiadu.

Dlatego lepszym rozwiązaniem są zakupy spożywcze do domu. Możemy rozsiąść się na kanapie i dobrze zastanowić nad tym, czego będziemy potrzebować. Mogą być to od razu większe zakupy, ponieważ nie będziemy musieli ich dźwigać. Kurier dostarczy je nam prosto pod drzwi.

Dobrą praktyką jest robienie sobie dokładnej listy zakupów. Ustalmy, co takiego chcemy jeść w danym tygodniu, możemy również zapoznać się ze sklepowymi promocjami, aby kupić konkretne artykuły nieco taniej. W ten sposób uruchamiając aplikację InPost Fresh, będziemy już wiedzieć, czego potrzebujemy. Nie dojdzie również do sytuacji, w której zapomnimy o jakimś produkcie, ponieważ będzie on na naszej liście.

Co zyskujemy dzięki InPost Fresh?
Aplikacja umożliwia nam robienie zakupów w sklepach Makro oraz Carrefour. Za pomocą wygodnego mobilnego programu możemy wybrać produkty, które nas interesują. Ponadto zaznaczamy również dzień oraz godzinę wizyty kuriera. Dzięki temu nie musimy czekać cały dzień na naszą przesyłkę, ponieważ dobrze wiemy, kiedy ją otrzymamy.

Możemy liczyć na szybką dostawę, często nawet tego samego dnia, w którym składamy nasze zamówienie. Wybór produktów również jest naprawdę szeroki. Wszystko to, co znamy ze sklepowych półek, jest dostępne również podczas dostaw internetowych.

Nie musimy się również martwić o świeżość produktów, InPost Fresh przewiezie je w specjalnie przygotowanych pojazdach. Są to lodówko-zamrażarki na kółkach, dzięki czemu wszystko przyjedzie do nas w idealnym stanie. Kurierzy również dobrze wiedzą, w jaki sposób obchodzić się z zakupami. Dzięki temu nie musimy martwić się tym, czy jajka, które zamówiliśmy, przyjadą do nas w całości.
Jak widać, zalet jest naprawdę wiele. Na pewno jest to usługa, którą warto przetestować. Być może przekonamy się do właśnie takiej formy robienia zakupów i do sklepów będziemy wchodzić jedynie przy okazji.