Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" wrócił z Podlasia. We wrześniu leci do Brazylii

2022-08-11 08:30:00(ost. akt: 2022-08-10 16:04:55)

Autor zdjęcia: Tomasz Bałdyga

Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" wrócił z Międzynarodowego Festiwalu Podlaskie Spotkania. W lipcu młodych artystów z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie można było podziwiać w musicalu "Pora Jeziora". Już we wrześniu polecą do Brazylii.
Na Podlasiu grupa reprezentacyjna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przebywała od 2 do 7 sierpnia. Prezentowała tam m.in. folklor warmiński dzieląc scenę z grupami z kilku innych krajów, m.in. z Meksyku, Indii, Kolumbii, Czech czy Ukrainy. "

— Główne koncerty odbywały się w Brańsku. Ale zespoły wyjeżdżały też do pobliskich miejscowości — mówi kierująca zespołem dr inż. Ewa Kokoszko.

Pod koniec lipca Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" występował także w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, gdzie wystawiano musical "Pora Jeziora".

— To była dla nas fantastyczna przygoda. Mieliśmy okazję współpracować ze wspaniałymi artystami - główne role w spektaklu grali najlepsi aktorzy musicalowi w Polsce. To także wspólne rozmowy, nowe relacje, spotkania. To doświadczenie codziennej pracy było dla nas bardzo wartościowe. Sala była wypełniona po brzegi a każdy spektakl kończył się owacją na stojąco! — mówi Kokoszko .

We wrześniu Zespół "Kortowo" czeka międzynarodowa przygoda. Weźmie udział w festiwalu folklorystycznym w Brazylii.

— Bierzemy udział w konkursie. Główne koncerty będą odbywać się w mieście Nova Prata. Po dwóch latach wyjeżdżamy w końcu za granicę. To fajna przygoda dla młodzieży. Chcemy tam bardzo dobrze wypaść, bo reprezentujemy Uniwersytet, Olsztyn, ale też nasz kraj, bo będziemy jedynym zespołem z Polski — zapowiada Ewa Kokoszko.

Oprócz zespołu z Kortowa i gospodarzy podczas festiwalu prezentować będą się także grupy z Hiszpanii, Łotwy, Grecji, Peru i Tajlandii. Do Brazylii wybiera 30 osób z UWM. W planach mają również spotkania z brazylijską Polonią w miejscowości Curitiba, gdzie działa zespół folklorystyczny "Wisła".

Źródło:UWM