W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpili nowi policjanci

2022-08-10 08:33:30(ost. akt: 2022-08-10 10:03:36)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi warmińsko-mazurskiej policji. Służyć wiernie Narodowi uroczyście ślubowało 16 funkcjonariuszy. Proces rekrutacji trwa i jest skutecznie realizowany. Liczba chętnych do podjęcia służby w policji na Warmii i Mazurach oraz spadek wakatów wskazują, że cieszy się dużym zainteresowaniem.
We wtorek (9 sierpnia) w sali Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” – te słowa za swoim szefem powtórzyło grono nowych policjantów z Warmii i Mazur.

W gronie 16 przyjętych policjantów jest 7 kobiet i 9 mężczyzn. Po ślubowaniu nowi funkcjonariusze odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji. Po jego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: OPP w Olsztynie (5 osób), KMP w Elblągu (2), KPP w Bartoszycach (2), KPP w Ełku (1), KPP w Kętrzynie (2), KPP w Lidzbarku Warmińskim (1), KPP w Ostródzie (1), KPP w Szczytnie (2).

Fot. KMP w Olsztynie

Fot. KMP w Olsztynie

Fot. KMP w Olsztynie