Policjant z Olsztyna pomaga przy tragicznym wypadku autokaru w Chorwacji

2022-08-09 17:04:33(ost. akt: 2022-08-09 15:21:10)

Autor zdjęcia: Polska Policja/Twitter

Młodszy aspirant Patryk Chmarycz to jedyny policjant z województwa warmińsko-mazurskiego, który aktualnie pełni służbę w Chorwacji. Do jego zadań należy ustalanie tożsamości pasażerów, kontakt z najbliższymi i pomoc chorwackim służbom.
W sobotę nad ranem na północ od Zagrebia doszło do tragicznego wypadku polskiego autokaru, w którym zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Do zdarzenia doszło ok. godz. 5:40, autobus z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie.

Chorwacja to popularny kierunek wśród polskich turystów, dlatego corocznie służbę tam pełni kilku funkcjonariuszy z Polski. W te wakacje oddelegowanych do tego zadania zostało dziesięciu policjantów i dwie policjantki.

W tej grupie znalazł się mł. asp. Patryk Chmarycz, który na co dzień pełni służbę w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze nie pojechali tam z uwagi na tragiczny wypadek. Zostali oddelegowani do służby jeszcze na początku lipca.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. OMG #3104240 9 sie 2022 22:50

    Najważniejsze, że do zdjęcia ubrali "regulaminowe" obuwie...

    odpowiedz na ten komentarz