15-latek z Podlasia uprawiał marihuanę w doniczkach. Rodzicom tłumaczył, że to pomidory

2022-08-08 13:07:07(ost. akt: 2022-08-08 13:53:23)

Autor zdjęcia: Policja Hajnówka

Niemałą kreatywnością wykazał się 15-latek z Czeremchy, który mówił rodzicom, że w doniczkach przed domem uprawia pomidory. Prawda była jednak inna, a na ich podwórku beztrosko rosły krzaki marihuany. Za posiadanie groźnych narkotyków odpowie15-latek przed sądem.
Dzielnicowy z posterunku Policji w Czeremsze, w jednej z miejscowości w gminie Kleszczele, ujawnił nielegalną uprawę konopi. Jej krzaki rosły na środku posesji w 5 donicach. Kolejne 5 konopi policjant znalazł w tunelu foliowym, również na tym samym podwórku.

W trakcie rozmowy z właścicielami posesji dzielnicowy ustalił, że rośliny te posadził ich 15-letni syn. Rodzice chłopaka byli przekonani, że ten uprawia pomidory. Twierdzili, że syn szczególnie o nie dbał, wynosił na słońce i podlewał mówiąc, że jest to rzadko spotykana odmiana czarnych pomidorów. W trakcie przeszukania posesji, w pomieszczeniu gospodarczym, policjanci zabezpieczyli woreczek z zawartością suszu.

Był on schowany w pudełku, które leżało na stole. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana. W trakcie dalszej rozmowy z rodzicami 15-latka mundurowi ustalili, że znaleziony susz również należał do ich syna. Jeszcze tego samego dnia hajnowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego 15-latka w Białymstoku. Nieletni jest pod opieką rodziców, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

Fot. Policja Hajnówka

Fot. Policja Hajnówka