Imprezowy rozkład jazdy w Olsztynie i okolicach

2022-08-08 19:32:16(ost. akt: 2022-08-08 15:57:19)

Autor zdjęcia: Pixabay

Noc Perseidów, Polska Noc Kabaretowa a może cyrk nad jeziorem? To nie wszystkie atrakcje, jakie nas czekają w tym tygodniu! Sprawdź, co się będzie działo w Olsztynie i okolicach.
9 sierpnia
Ale Sztuka! Nad Długim! Ale Cyrk!
Olsztyn

Magiczny świat żonglerki, akrobatki, pantomimy i oryginalnych gagów. To wszystko czeka na uczestników projektu animacyjnego „Ale Sztuka! Nad Długim!”. To już kolejna odsłona familijnego i wielowątkowego wydarzenia w ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn.
Program:
17:00-20:00 Cyrkowe miasteczko
17:00-20:00 Warsztaty tworzenia przypinek cyrkowych
17:00-20:00 Monidło cyrkowe
17:30-18:30 Bill Bombadill show
18:30-19:00 Pokaz iluzjonisty
19:00-20:00 Magia w wersji close up
19:00-20:30 Clown Feliks
20:30-21:30 Spektakl Matro(nie)ty
Okolice kładki nad jeziorem Długim
godz. 17:00
Wstęp wolny
%7D]https://www.facebook.com/events/775653837121645/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D

9 sierpnia
Strefa gier
Olsztyn

Zabawy z wykorzystaniem konsoli Nintendo Switch i tabletów. Obowiązują zapisy – liczba miejsc ograniczona. Tel.: 89 524 90 50; e-mail: piatka@wbp.olsztyn.pl
Piątka – biblioteka dla dzieci i młodzieży, ul. 1 Maja 5, godz. 10.30-12.00.


10 sierpnia
Zabawy kreatywne
Olsztyn

Pomysłowe łamigłówki i gry. Obowiązują zapisy – liczba miejsc ograniczona. Tel.: 89 524 90 50; e-mail: piatka@wbp.olsztyn.pl
Piątka – biblioteka dla dzieci i młodzieży, ul. 1 Maja 5, godz. 10.30-12.00.


10 sierpnia
Warmińska Noc Perseidów
Olsztyn

Program wydarzenia:
Animacje dla dzieci – gra terenowa – świetlne konstelacje i inne atrakcje
Stanowisko obserwatorów nieba
Bliskie spotkania z kosmiczną materią – meteoryty
Mobilne planetarium – ograniczona liczba miejsc (bezpłatne wejściówki wydawane będą w Zajezdni – Park Centralny - od godz. 18:00 do wyczerpania miejsc)
Tartak Raphaelsohnów – prelekcje popularnonaukowe
18:00 – prelekcja dla dzieci – Joanna Widzińska
19:00 – Gwiazdy spadały nad Warmią – dr Ernest Świerczyński
20:00 – Życie na orbicie – Przemysław Rudź – Polska Agencja Kosmiczna
21:00 – Aktywność słoneczna dr Bartosz Dąbrowski – Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
Park Centralny – fontanna
22:00 – obserwacje roju Perseidów
Astronomiczne opowieści o niebie snuć będą Leszek Błaszkiewicz i Przemysław Rudź przy akompaniamencie kwartetu jazzowego MC Kwadrat
Od godz. 18:00, Park Centralny i Tartak Raphaelsohnów.
Wstęp wolny
%7D]https://www.facebook.com/events/294517562856741/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D12 sierpnia
„Latem wybieram kulturę” w Planecie 11 - potkanie z Bartoszem „Fisz” Waglewskim
Olsztyn

W piątek bibliotekę Planeta 11 odwiedzi tekściarz i wokalista Bartosz „Fisz” Waglewski, frontman grupy Fisz Emade Tworzywo – czołowa postać polskiej sceny muzycznej. Zespół miesza różne style muzyczne (wyrastał w nurcie hip-hopowym, by później skręcać w stronę muzyki alternatywnej), tworząc własny – unikalny. Na swoim koncie ma 6 płyt studyjnych, m.in. „Mamut”, „Drony” i „Radar”. W swoich tekstach „Fisz” często stosuje specyficzną zabawę słowem. Ostatnia płyta grupy, nagrane w czasie pandemii „Ballady i protesty” z 2021 roku, porusza problemy polityczno-społeczne, tematykę różnic i wspólnoty międzypokoleniowej, a także opisuje lockdownową rzeczywistość i jej wpływ na psychikę jednostki.
“Latem wybieram kulturę” to cykl letnich spotkań z kulturą w Planecie 11, mających stanowić kulturalne, wartościowe społecznie ożywienie po długim czasie covidowego lockdownu a także wolną od nałogów alternatywę spędzania wolnego czasu.
Godz. 18, Planeta 11 (Piłsudskiego 38).
Wstęp wolny


12-14 sierpnia
OLD JAZZ MEETING Złota Tarka
Iława

To już 51 edycja Festiwalu Jazzu Tradycyjnego, na który do Iławy z całego kraju – a nawet zagranicy – zjeżdżają miłośnicy tego gatunku muzyki. Po pięcioletniej przerwie wraca konkurs o Złotą Tarkę. Odbędzie się on o godzinie 20:00. Pół godziny wcześniej ze Starego Miasta wyruszy Parada Nowoorleańska, prowadzona przez zespół Brass Federacja. Po konkursie w amfiteatrze im. Louisa Armstronga rozpoczną się koncerty główne. Wystąpią wówczas: Brass Federacja i Nika Lubowicz z Henrykiem Miśkiewiczem jako gościem. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się ok. 23:45.
Prowadzenie: Paweł Sztompke.

Ceny biletów: ulgowy 30 zł, normalny 50 zł.
Karnet dwudniowy ulgowy 70 zł, normalny 100 zł.
Sprzedaż prowadzi Iławskie Centrum Kultury.


13 sierpnia
15. Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie
Biesowo

Burmistrz Biskupca, Sołtys oraz Rada Sołecka Biesowa zapraszają 13 sierpnia na 15. edycję wydarzenia. Tradycyjnie będzie kiermasz pierogów, konkursy na najsmaczniejsze pierogi, dmuchańce i animacje dla dzieci, stoiska z różnościami oraz najlepsza dawka muzyki. Na scenie wystąpią lokalne zespoły: Innamorati, Węgojska Strużka, Warmińska Kuźnia, a także zespoły: Fires, Shine, Adaśko. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół VOX. Uroczystość poprzedzi msza św. w Kościele św. Mikołaja i św. Antoniego w Biesowie o godz. 13, a o godz. 14 rozpocznie się podniebna uczta o wielu smakach.


13 sierpnia
Piknik rodzinny
Mikołajki

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza na trzeci wakacyjny piknik rodzinny. Rogatek, razem ze swoimi przyjaciółmi, zapewni gościom mnóstwo atrakcji, w tym: warsztaty kreatywne, podniebne skoki na eurobangee oraz pokaz fire show. Nie zabraknie też spotkań ze wspaniałymi gośćmi specjalnymi. Udział w pikniku i wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Tym razem to teren przy Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach stanie się osiedlem SuperBezpiecznych. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić sześć specjalnie przygotowanych Stacji Mocy. Na każdej z nich czekać będą inne zadania z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i zdobędzie swoją SuperMoc. Chętni będą mogli wziąć udział w wielkiej grze terenowej i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. Dom Rogatka, czyli główna scena pikniku, będzie miejscem najważniejszych występów: Majki Jeżowskiej i DJ Miki.

Na pikniku pojawią się także goście specjalni: Sławomir Szmal, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata w piłce ręcznej, laureat 76. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców Polski roku 2010 oraz aktor Mateusz Pawłowski, znany m.in. z roli Kacpra Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”. Na zakończenie pikniku odbędzie się niesamowity pokaz fire show.


13 sierpnia
Spektakl teatralny dla dzieci: Bajki u Agi
Ogródek

Bajki Agi to objazdowy teatr dla dzieci, tworzący w pełni autorskie spektakle teatralne. To zespół profesjonalnych aktorów, muzyków, pedagogów, literatów, plastyków, fotografów, ludzi z wielkim sercem oraz cudownym podejściem do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Spektakl „Plac zabaw” to bajka o dziewczynce, która lubi spędzać czas na swoim oryginalnym placu zabaw jakim jest złomowisko. Lubi przebywać sama, choć chciałaby mieć kogoś do przeżywania wspólnych przygód.

Muzeum Michała Kajki w Ogródku (Ogródek 5), godz. 16:00
Wstęp wolny


14 sierpnia
Park Muz Współczesnych: Reakcja - Muza Sztuki Zaangażowanej
Olsztyn

W ramach cyklu „ULOTNE” MOK Olsztyn zaprasza na kolejne spotkanie z wyjątkowa Muzą. Reakcja, Muza Sztuki Zaangażowanej zaprezentuje jak ważne jest środowisko i dbanie o zieleń.
Program wydarzenia
12:00-14:00 Ekoczystość. Warsztaty tworzenia ekodetergentów. Prowadząca: Karina Szarama;
12:30-16:00 Zrób to sam: mikroświat na plastrze drewna. Kreatywne warsztaty plastyczne;
13:00 Jak brzmi kamyk? Familijne warsztaty rytmiczno-muzyczne z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Prowadzący: Aron Blum;
14:00-17:00 Twórcza moc zieleni. Familijne warsztaty nawiązujące do otoczenia przyrodniczego. Prowadzenie: Fundacja Edukacji Leśnej Drzewice;
14:30 Teatr dialogu: prawa człowieka w sztuce teatralnej. Warsztaty dla młodzieży 13+ i dorosłych;
16:00 Integracja w rytmie. Koncert Arona Bluma;
17:00 Cicho. Performance muzyczny Marty Andrzejczyk. Dla odbiorców 16+
Zajezdnia trolejbusowa i okolice
Wstęp wolny14 sierpnia
Polska Noc Kabaretowa 2022
Olsztyn

Nadciąga legendarna Polska Noc Kabaretowa 2022. Największy, epicki skład artystów. Tematy, jakich jeszcze nie poruszaliśmy i śmiech, który będzie niósł się przez całą Polskę. Tym razem na tapetę bierzemy... Twoje miasto! Sprawdzimy, co u Was słychać, skomentujemy aktualne afery, lokalne sukcesy i porażki, nie oszczędzimy rządzących, ale i zwykłych mieszkańców. Wystąpią Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Nowaki, Kabaret Smile, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju z interaktywnym udziałem Roberta Górskiego oraz Dziennikarki Zaangażowane i Szymon Łątkowski. Prowadzeniem Polskiej Nocy Kabaretowej 2022 zajmie się Bartosz Klauzinski z Kabaret K2. Zobacz swoje miasto oczami kabaretów.
Zapraszamy na premierowe skecze w wykonaniu śmietanki polskiego kabaretu.
Amfiteatr im. Czesława Niemena, godz. 19.
Informacje i bilety:
https://kabaretowebilety.pl/olsztyn-polska-noc-kabaretowa-2022/wydarzenie/2441


14 sierpnia
Kultura w Parku
Olsztyn

Kapela Hanki Wójciak została założona przez wokalistkę, autorkę tekstów i muzyki. Hanka jest laureatką m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód, Rock & Chanson Festival. W Radiu Kraków prowadzi autorską audycję muzyczną „Dobry wieczór u Hanki Wójciak”.

W kompozycjach Kapeli słychać echa muzyki orientalnej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem.

Nad jeziorkiem Mummel w Parku Jakubowo, godz. 18:00.
Wstęp wolny


14 i 15 sierpnia
XLIV Olsztyńskie Koncerty Organowe im. Feliksa Nowowiejskiego
Olsztyn

Wiktoria Ryńska (organy)
Program koncertu:
- Jan Pieterszoon Sweelinck (1562-1621) – Ballo del Granduca SwWV 319
- Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Preludium i fuga e-moll BWV 548
- Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780) – Trio G nr 1
- Feliks Nowowiejski (1877-1946) – III Symfonia organowa "Lourdes" op. 45: Toccata – Recitativo-Pastorale (Le Miracle) – Epilog
Godz. 20:00, Bazylika konkatedralna św. Jakuba.
Wstęp wolny