Policjanci byli w szoku. Zostali wezwani do kolizji, którą spowodowała 13-latka. Teraz nastolatka odpowie przed sądem w Olsztynie

2022-08-08 12:31:02(ost. akt: 2022-08-08 12:45:17)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj (niedziela 7 sierpnia) wieczorem. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji, którą spowodowała 13-latka kierująca Fordem Focusem. Na domiar złego nastolatka uciekła z miejsca zdarzenia.
W niedzielę wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olszynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z olsztyńskich ulic.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierująca pojazdem marki Ford Focus nie zachowując należytej ostrożności, najechała na słupek, a następnie uszkodziła dwa zaparkowane pojazdy.

Policjanci szybko dotarli do kierującej 13-latki, która oddaliła się z miejsca zdarzenia. To, w jaki sposób kluczyki znalazły się w rękach dziewczynki, będzie przedmiotem wyjaśnień Sądu Rodzinnego dla Nieletnich w Olsztynie.

13-latka odpowie przed sądem za kierowanie autem bez uprawnień, a także za spowodowanie trzech kolizji. Przypominamy, że kierowanie pojazdem bez uprawnień jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna, nie mniejsza niż 1 500 zł, a także zakaz prowadzenia pojazdu.

Wykroczeniem jest również udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania, podlega karze grzywny