Parlamentarzyści z Warmii i Mazur są za Parkiem Przemysłowym w Olsztynie

2022-08-09 08:20:36(ost. akt: 2022-08-08 16:00:06)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Prezydent Olsztyna przedstawił projekt podczas spotkania Warmińsko-Mazurskiego Zespołu Parlamentarnego. Uzyskał zapewnienie wsparcia pomysłu.
Przedsięwzięcie jest szansą na rozwiązanie części problemów komunikacyjnych oraz przyciągnięcie do Olsztyna nowych zakładów pracy. Olsztyński Park Przemysłowy ma powstać na terenie dawnego motocrossu między Trackiem a ul. Lubelską.

— Nasz projekt, złożony do konkursu w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, jest niezwykle ważnym przedsięwzięciem, stanowiąc dla Olsztyna ogromny impuls rozwojowy - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. — Parlamentarzystom dziękuję za ich głos i liczę na dalszą aktywność w tej sprawie.

Dzięki zadaniu powstałaby droga komunikująca Zatorze z ul. Lubelską. Ta ostatnia zostałaby wyremontowana, co ułatwiłoby funkcjonowanie przedsiębiorcom, którzy mają przy niej swoje firmy. Natomiast Zatorze - w połączeniu z rozpoczynającą się wkrótce przebudową wiaduktu w Tracku - zyskałoby kolejny przejazd przez tory. Uzbrojony teren byłby doskonałym miejscem rozpoczęcia działalności przez nowe zakłady pracy. W związku z tym wzrosłaby liczba miejsc zatrudnienia, a także wpływy z podatków.

— Ponownie wzywamy Rząd RP do podjęcia natychmiastowych kroków w celu zatrzymania pogłębiania rażących i nieracjonalnych różnic między regionami — napisali w stanowisku parlamentarzyście z Warmii i Mazur. — Apelujemy do Rządu RP o sprawiedliwe, konstruktywne i prorozwojowe traktowanie stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Oczekujemy podjęcia działań wspierających rozwój gospodarczy Olsztyna i całego regionu.

Przewidywana wartość inwestycji związanych z Olsztyńskim Parkiem Przemysłowym to 250 mln złotych, a udział własny samorządu to pięć mln złotych.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. krzroy #3104233 9 sie 2022 17:37

    Według arbuza każdy obiekt sportowy w Olsztynie jest zbędny. Stadion Miejski (tzw. Stomilu), basen na Głowackiego, tor motokrosowy, coś tam słychać już o lotnisku Aeroklubu na Dajtkach. O czymś zapomniałem? Wszystko to do kasacji. Moje pytanie - kiedy arbuz do kasacji?

    odpowiedz na ten komentarz