Na ul. Wyzwolenia w Olsztynie rodzice zostawili dzieci w nagrzanym samochodzie. Interweniowali strażnicy miejscy

2022-08-05 08:17:37(ost. akt: 2022-08-05 08:31:20)

Autor zdjęcia: pixabay/kg

Nie każdy bohater nosi pelerynę, a jeśli byłoby inaczej, to bez wątpienia powinni ją nosić strażnicy miejscy z Olsztyna, którzy uratowali dzieci zamknięte w samochodzie zaparkowanym na ul. Wyzwolenia w Olsztynie.
Temat jest nagłaśniany każdego lata, jednak wciąż znajdują się osoby, które w upalne dni zostawiają w samochodzie dzieci lub zwierzęta. Do takiej sytuacji doszło wczoraj (czwartek 4 sierpnia) na ul. Wyzwolenia w Olsztynie. Do pieszego patrolu straży miejskiej poszedł przechodzień, który zwrócił ich uwagę na dwójkę dzieci, która siedzi w zaparkowanym w słońcu samochodzie.

Strażnicy natychmiast udali się w stronę wskazanego pojazdu. Drzwi były zamknięte, ale udało się otworzyć bagażnik auta. Chwilę potem zjawili się rodzice dzieci. Na szczęście skończyło się tylko na strachu, a maluchom nic się nie stało.

________________________________________

Straż miejska apeluje: w upalne dni wnętrze samochodu nagrzewa się bardzo szybko. Przy temperaturze powietrza wynoszącej 30 st. C wnętrze auta może w ciągu kilkunastu minut rozgrzać się do temperatury przekraczającej 40 st. C, by z biegiem czasu sięgnąć nawet 65 st. C. Są to wartości, które zagrażają nie tylko zdrowiu ale i życiu dziecka. Pamiętajmy o tym i nie zostawiajmy naszych pociech samych nawet na przysłowiową minutkę.