W Olsztynie i w Barczewie policjanci zatrzymali kolejnych poszukiwanych. Przestępcy trafią za kratki

2022-08-04 15:43:54(ost. akt: 2022-08-04 16:02:55)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

W ręce policjantów wpadli kolejni poszukiwani. Osoby, które nie rozliczyły swojej przeszłości trafią teraz za kratki. Tylko wczoraj funkcjonariusze z Olsztyna i Barczewa zatrzymali 4 poszukiwane osoby.
Pierwszy poszukiwany w ręce policjantów wpadł w środę (3 sierpnia) w godzinach porannych w Barczewie. Policjanci patrolujący ulice wylegitymowali 46-letniego mieszkańca miasta. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna był poszukiwany za znęcanie się nad bliską osobą, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny poszukiwany został zatrzymany w Olsztynie. Zatrzymanie w tym przypadku było efektem pracy policjantów, którzy pojechali pod wcześniej ustalony adres. Na miejscu miał przebywać 42-latek – poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Zaskoczony zatrzymaniem we własnym mieszkaniu mężczyzna w chwili wejścia funkcjonariuszy był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyły 2 promile alkoholu. Zgodnie z nakazem, za znęcanie się nad najbliższymi - najbliższe 8 miesięcy mężczyzna spędzi w areszcie.

Również w środę o godzinie 15:00 podczas legitymowania 50-latka przez policjantów z Barczewa, po raz kolejny system informatyczny policji wskazał, że mężczyzna jest poszukiwany. 50-latek przez najbliższe 7 lat będzie oglądać świat zza krat. Tak wysoka kara to efekt przestępstwa popełnionego przeciwko życiu i zdrowiu.