Handlarz narkotykami w rękach policji. Dzięki funkcjonariuszom 230 gramów marihuany nie trafi na czarny rynek w Olsztynie

2022-08-05 08:30:00(ost. akt: 2022-08-05 09:40:57)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

W ręce policjantów wpadł 28-latek, który podejrzewany był o posiadanie dużej ilości narkotyków. Przy jego bracie i koledze funkcjonariusze znaleźli kolejne partie substancji. Zabezpieczono łącznie blisko 230 gramów marihuany oraz 21 tabletek MDMA. Cała trójka usłyszała już zarzuty.
Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop mieszkańca Olsztyna, który mógł posiadać duże ilości narkotyków.

W poniedziałek (1 sierpnia) 28-latek został zauważony przez policjantów i wylegitymowany w pobliżu swojego domu. Razem z nim przebywał jego 24-letni kolega, przy którym funkcjonariusze znaleźli woreczek foliowy z zawartością zielonego suszu roślinnego. Podczas przeszukania jego mieszkania znaleziono kolejne partie narkotyków.

W tym samym czasie policjanci wraz 28-latkiem udali się do jego mieszkania. Tam po sprawdzeniu poszczególnych pomieszczeń znaleziono zielony susz roślinny oraz pudełko z zawartością fioletowych tabletek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana i MDMA.

Policjanci zabezpieczyli również gotówkę na poczet przyszłych kar. W trakcie czynności w jednym z pokoi funkcjonariusze zastali brata 28-latka. Przy 21-latku znaleziono również susz roślinny. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 230 gramów marihuany oraz 21 tabletek MDMA. Zabrany materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Cała trójka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 21 i 24-latek usłyszeli zarzuty posiadania substancji zabronionych. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 28-latek przed sądem odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. W tym przypadku grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3104140 5 sie 2022 10:00

    Nie rozumiem dlaczego marycha jest nielegalna? Czy chodzi o zdrowie społeczeństwa czy o to że system nie jest przygotowany na to by ściągać haracz za sprzedaż ww. środków? Fajki i alkohol również rujnują zdrowie i nasi najjaśniejsi są w stanie to kontrolować i czerpać na krzywdzie/nałogu ludzi niebotyczne pieniądze, dlaczego nie zrobią tego samego z marychą?

    odpowiedz na ten komentarz