Sklepy Biedronki czynne w każdą niedzielę. Sieć znalazła na to nowy sposób. Ma być placówką medyczną?

2022-08-04 16:44:19(ost. akt: 2022-08-04 15:22:45)

Autor zdjęcia: biedronka.pl

W najbliższą niedzielę 7 sierpnia ma otworzyć się ponad 3200 sklepów sieci Biedronka. Będą działać albo jako placówki medyczne albo czytelnie — wynika z nieoficjalnych informacji. Firma na razie nie komentuje sprawy.
Zakaz handlu w niedziele ponownie zaczyna stawać się fikcją. Po Żabce za kruczki handlowe wzięła się Biedronka. Tak przynajmniej twierdzą jej pracownicy w nieoficjalnych rozmowach.

Według ustaleń serwisu WiadomosciHandlowe.pl sprawa zaczęła się od grafiku. To z niego pracownicy Biedronki dowiedzieli się, że będą musieli pracować także w niedziele niehandlowe. Wywołało to spore poruszenie na forach pracowników sieci. Furtką pozwalającą otwierać markety w każdą niedzielę miało być przekształcenie Biedronek w placówki medyczne. Wywołało to falę żartów, że pracownicy będą musieli zakładać lekarskie kitle albo tworzyć dla klientów sieci karty pacjentów.

W niektórych sklepach są montowane urządzenia, za pomocą których będzie się można rejestrować do lekarzy specjalistów. Pojawiają się też standy apteczne w strefie wejścia.

Pojawił się też pomysł czytelni w dyskancie. Sprawę opisuje "Dziennik Wschodni".

— Stoiska z książkami mają pojawić się przy wejściu. Klient, wchodząc, będzie brał egzemplarz, a kaucja za niego zostanie mu doliczona do zakupów. Dostanie też voucher na tę kwotę, który będzie mógł sobie wykorzystać przy następnych zakupach — twierdzi pracownik Biedronki w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

— Mamy informacje, że jest to już przesądzone - powiedział w rozmowie z Radiem Poznań przewodniczący "Solidarności" w sieci Biedronka Piotr Adamczak.

Biuro prasowe Biedronki nie skomentowało na razie sprawy. Sieć jednak w piątek 5 sierpnia może wydać komunikat dotyczące sprawy otwarcia sklepów w niedziele.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ChuckNorris #3104154 6 sie 2022 07:59

    Wstydu nie ma ta bezczelna firma. Za nic ma człowieka za nic ma pracownika. Kazdy ma prawo do odpoczynku niedziela to tak naprawde jedyny dzien do spedzenia z rodzina ale po co dyrektorzy prezesi siedza w domkach i pierdza w stolki a za nic maja innych. Bo jesli pracowac maja w niedziele sklepy to wszyscy w biurach w warsztatach politycy itd albo wszyscy albo nikt

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz