Muzyczne piątki: Queen

2022-08-04 14:05:43(ost. akt: 2022-08-04 14:21:59)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Jest jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych pop-rockowych grup świata. Zespół Queen pojawi się w olsztyńskim planetarium podczas kolejnego muzycznego piątku.
Utwory brytyjskiego zespołu, którego niekwestionowanym liderem był niezwykły wokalista Freddie Mercury są doskonale znane i grane przez wiele stacji radiowych.

Tym razem rozbrzmią w niezwykłej scenerii - pod kopułą planetarium przy al. Piłsudskiego 38 - w programie zatytułowanym "Heaven for Everyone".

Utwór "Heaven for Everyone" został napisany przez perkusistę Queen Rogera Taylora dla jego innego zespołu - the Cross. Gościnnie zaśpiewał go Freddie Mercury. W nieco zmienionej wersji został opublikowany na ostatnim studyjnym albumie zespołu Queen - "Made in Heaven" - nad którym prace zaczęły się jeszcze za życia Mercury'ego.

- Nasza projekcja to najlepsze utwory grupy Queen wzbogacone o specjalnie przygotowane pokazy w technologii fulldome - zachęca dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, Jacek Szubiakowski.\

"Muzyczne piątki" to wakacyjna propozycja planetarium, która uzupełnia codzienne, popularnonaukowe propozycje.

Piątkowy (5 sierpnia) pokaz zacznie się o 18:00. Bilety kosztują 16 złotych i są do kupienia m.in. poprzez stronę internetową OPiOA.