W olsztyńskim MPK nie pracuje już motorniczy, który brał udział w bójce w tramwaju

2022-08-04 13:28:26(ost. akt: 2022-08-04 15:14:18)

Autor zdjęcia: arch.GO

Na początku lipca bieżącego roku, podczas jednego z wieczornych kursów doszło do bijatyki w olsztyńskim tramwaju. W szarpaninie brał udział motorniczy pojazdu i pasażer, jednak sprawa była niejasna. Nie wiadomo który z nich był poszkodowanym.
Do zdarzenia miało dojść 30 czerwca bieżącego roku w godzinach wieczornych, podczas kursu jednego z tramwajów. W pojeździe doszło do bójki między dwoma mężczyznami - motorniczym i pasażerem. Problem jest jeden... jednak wersji zdarzenia jest kilka.

Jak przekazuje policja — Do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się motorniczy tramwaju, który złożył zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa na jego szkodę. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, dzień wcześniej w tramwaju wśród pasażerów zauważył dwie osoby – kobietę i mężczyznę, które wszczęły awanturę i próbowały uszkodzić wyposażenie tramwaju. Gdy zwrócił im uwagę miało dojść do szarpaniny między mężczyznami — informuje Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP Olsztyn. — Ostatecznie pasażer oddalił się w nieznanym kierunku, a motorniczemu miała zostać udzielona pomoc medyczna. Na miejsce zdarzenia nikt nie wezwał policyjnego patrolu — dodaje Jurkun.

W tej sprawie przedstawiciele MPK w Olsztynie przesłali do policji dokumentację wraz z nagraniami z monitoringów, aby zbadać zaistniałą sytuację.
Obecnie zebrany materiał dowodowy został przesłany do Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe w celu zbadania i oceny zdarzenia — informuje policja.

W mediach pojawiły się głosy, że nagrany materiał jest niejednoznaczny. Niektórzy uważają, że zastosowane przez motorniczego środki mogły być nieodpowiednio dobrane do sytuacji i to on jest winny zdarzeniu. Inni natomiast bronią go, twierdząc że ukrócił patologicznym zachowaniom w tramwaju.

Motorniczy w trakcie zdarzenia uszkodził sobie nadgarstek przez co przebywał na zwolnieniu. Obecnie mężczyzna nie pracuje już w MPK, po zdarzeniu złożył wypowiedzenie z pracy. Nie wiadomo jednak, czy miało ono związek z zaistniałą sytuacją.