Wojna polsko-rosyjska w tureckim hotelu

2022-08-04 11:54:07(ost. akt: 2022-08-04 13:34:53)
konfrontacja

konfrontacja

Autor zdjęcia: Pixabay

Jak doniosły rosyjskie media w miejscowości Alanya w Turcji miało dojść do napaści czterech polskich turystów na rosyjską parę. Polacy mieli zaatakować, z pomocą tureckiej obsługi, Rosjan z powodów politycznych, a mianowicie agresji Rosji na Ukrainę.
Relacje rosyjskich mediów były wstrząsające, nie dość że czterech Polaków pobiło rosyjskiego turystę to jeszcze napastowali jego żonę. Wg tych samych mediów pomocy Polakom udzieliła turecka obsługa baru i tureccy policjanci, którzy po bójce aresztowali Rosjanina. Jako przyczynę bójki rosyjskie media podały zemstę Polaków na Rosjanach za napaść Rosji na Ukrainę.
Jak było w rzeczywistości postanowił sprawdzić portal Onet.pl:

Wysłaliśmy pytania do kierownictwa hotelu i otrzymaliśmy odpowiedź. Jak informują Turcy, rzeczywiście doszło do bójki, ale nie miała ona żadnych motywów politycznych.

"Winne są obie strony, były dostatecznie pijane i po prostu źle się zrozumiały. Obsługa hotelu nie stała z boku, jak piszą media, ponieważ bar, w którym znajdowali się goście, został zamknięty o północy, a bójka miała miejsce o godz. 2.30" — czytamy w odpowiedzi.

Dodatkowo hotel poinformował, że dyrektor osobiście porozumiał się z gośćmi i "zezwolił im na kontynuowanie pobytu w hotelu, pod warunkiem że nie będą nawet patrzeć w swoim kierunku". Według Turków goście zgodzili się na tę propozycję.

Jak z powyższego wynika, rosyjskie media mimo upływu lat się nie zmieniają, a linia informacyjna Radia Erewań jest w Rosji jak Lenin-wiecznie żywa.