Wymiana "uprzejmości" pomiędzy kibicami Stomilu Olsztyn i Olimpii Elbląg przed zbliżającym się meczem

2022-08-03 12:59:20(ost. akt: 2022-08-03 13:27:13)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Po spadku Stomilu Olsztyn do II ligi pewne było spotkanie z Olimpią Elbląg. Jak powszechnie wiadomo, kibice obydwu klubów nie pałają do siebie sympatią. Do pierwszych wymian uprzejmości dochodzi już ponad tydzień przed meczem. Areną starcia stały się media społecznościowe zrzeszające kibiców obydwu drużyn.
Stomil Olsztyn grał z Olimpią Elbląg sześć razy. Lepszym bilansem może pochwalić się klub ze stolicy Warmii, który wygrał trzy razy, dwa razy spotkanie kończyło się remisem, raz natomiast triumfowała Olimpia.

Ostatni raz kluby grały ze sobą w sezonie 2010/11, pierwszy mecz zakończył się remisem, drugi natomiast wynikiem 4:0 na korzyść Stomilu.

Tyle o sporcie


Bo oprócz sportowej rywalizacji na płycie boiska, podczas meczów Stomilu z Olimpią odbywa się również rywalizacja pozasportowa. Grupy kibicowskie, które mówiąc wprost za sobą nie przepadają zamieszczają w swoich mediach społecznościowych grafiki mające na celu obrazić kibiców drużyny rywali. Mimo tego, że do meczu został jeszcze ponad tydzień, to wymiana "uprzejmości" w mediach społecznościowych trwa w najlepsze.

Zaznaczamy, że nie są to oficjalnie profile klubów, tylko strony prowadzone przez grupy kibiców nie związane z klubem.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

Fot. Facebook

Fot. Facebook

Kto wygra mecz?
Stomil Olsztyn
83.68%
Olimpia Elbląg
16.32%