Komendanci KPP w Olecku honorowani złotymi medalami

2022-08-03 08:14:45(ost. akt: 2022-08-03 08:50:37)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

W Orzyszu odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Olecku mł. insp. Jerzy Kuprewicz oraz zastępca komendanta mł. insp. Jarosław Werla zostali odznaczeni Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę.
W obchodach Święta Policji uczestniczyli wiceminister spraw wewnętrznych Błażej Poboży, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, komendant wojewódzki policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimekj. Obecna była również silna reprezentacja KPP w Olecku w osobach komendanta mł. insp. Jerzego Kuprewicza oraz zastępcy komendanta mł. insp. Jarosława Werla, a także kapelan KPP w Olecku ks. Arkadiusz Gutowski.

W trakcie swojego wystąpienia wiceminister Błażej Poboży zwrócił uwagę na działania policjantów w trakcie zabezpieczenia wschodniej granicy naszego kraju, a jako dobry przykład przytoczył sytuację zatrzymania fałszywej karetki z nielegalnymi migrantami w powiecie oleckim.

Myślę, że do historii nie tylko warmińsko-mazurskiej policji, ale tak naprawdę w ogóle polskiej policji - może to być w przyszłości kanwą nawet jakiegoś filmu - przejdzie chyba najbardziej spektakularna interwencja w powiecie oleckim, gdzie rozbito grupę zajmującą się pomocą w nielegalnej migracji przy użyciu ambulansu. To funkcjonariusze z tego powiatu rozbili tę grupę przemytników, a historia ma jeszcze szczególny i niesamowity wymiar, bo po odpowiednich decyzjach ten ambulans służy dziś w szpitalu w Olecku podkreślił wiceminister Poboży.

Podczas uroczystości za wzorowe, wyjątkowo sumiennie wykonanie obowiązków służbowych wynikających z pracy Komendant Powiatowy Policji w Olecku mł. insp. Jerzy Kuprewicz oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olecku mł. insp. Jarosław Werla, odznaczeni zostali Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę.

Ponadto komendant KPP w Olecku mł. insp. Jerzy Kuprewicz wziął udział w uroczystym apelu z okazji Święta Policji, który odbył się w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W trakcie obchodów święta komendant Kuprewicz osobiście złożył gratulacje nadinsp. dr hab. Iwony Klonowskiej, komendant-rektor WSPol w Szczytnie z okazji nadania stopnia nadinspektora policji.