Policjant z Dobrego Miasta w drodze na służbę zatrzymał pijanego kierowcę

2022-08-01 15:02:31(ost. akt: 2022-08-01 15:51:22)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

W piątek policjant z Dobrego Miasta w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. W organizmie 64-latka krążył blisko promil alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.
W piątek (29 lipca) oficer dyżurny z Dobrego Miasta w drodze na służbę na DK 51 zauważył osobową toyotę, która jechała całą szerokością drogi.
Wzbudziło to przypuszczenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Policjant natychmiast powiadomił o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego i jechał dalej za pojazdem. Po chwili kierujący toyotą na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu.

Funkcjonariusz po podejściu do mężczyzny wyczuł od niego silny zapach alkoholu, następnie pomógł mu wydostać się z auta i zabrał kluczyki od pojazdu. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu przekazał mężczyznę.

Okazał się nim 64-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Interweniujący policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

64-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.