ul. Prosta — po przekroczeniu mostu św. Jana rowerzyści mają pełen wybór: mogą korzystać z możliwości jazdy w stronę Wysokiej Bramy, skręcić w lewo w ul. Kołłątaja lub jechać w prawo ogólnodostępną ul. Asnyka. Przed skrętem należy pamiętać o uniesionej ręce, która sygnalizuje kierowcom i innym rowerzystom nasz zamiar zmiany kierunku jazdy!
ul. Kołłątaja — zakaz wjazdu w ul. Kołłątaja nie dotyczy rowerzystów. Zgodnie z przepisami, należy tu jechać przy prawej krawędzi jezdni, a na pewno wystarczy miejsca na bezpieczne wymijanie się z innymi pojazdami.
ul. Kołłątaja — ruch rowerowy został dopuszczony na uliczkach, gdzie jest dobra widoczność wszystkich użytkowników oraz wystarczająco dużo miejsca na wykonywanie bezpiecznych manewrów.
ul. Kołłątaja — kierowcy otrzymali stosowną informację o możliwości pojawienia się rowerzystów korzystających z tzw. kontraruchu (jazda "pod prąd" bez wyznaczenia specjalnego pasa ruchu na jezdni). Wszyscy są obowiązani do poruszania się po prawej stronie jezdni (zgodnie ze swoim kierunkiem jazdy), zatem nie powinno być wątpliwości co do odpowiedniego toru jazdy każdego pojazdu.
ul. Stare Miasto — z każdym tygodniem będzie się pojawiać coraz więcej ogródków gastronomicznych, straganów i stoisk, przy których skupi się spory ruch pieszy. W związku z tym należy przejeżdżać tam wyjątkowo ostrożnie i czujnie!
ul. Zamkowa — rowerem można legalnie przejechać brukową drogą tuż przy Zamku Kapituły Warmińskiej w stronę Mostu Zamkowego. Można także dojechać na dziedziniec zamkowy, pozostawić rower przy stojaku i zwiedzić Muzeum Warmii i Mazur.
ul. Zamkowa — jest tu na tyle szeroko, że rowerzyści korzystający z przepisowej jazdy „pod prąd” zmieszczą się bez problemu. Należy oczywiście obserwować zachowania innych użytkowników drogi i odpowiednio reagować.
ul. Staromiejska — rowerzyści mają tu możliwość legalnej jazdy już od 2009 r. Wtedy była to jedna z nielicznych starówek otwartych dla ruchu rowerowego. Teraz jest to już raczej standardowe rozwiązanie spotykane w całym kraju.
ul. Jedności Słowiańskiej — krótki łącznik w stronę Wysokiej Bramy jest dostępny dla ruchu rowerowego.
ul. Rodziewiczówny — zakaz wjazdu od strony ul. Chrobrego nie dotyczy rowerów. Nawet kiedy pojawią się tu ogródki gastronomiczne, nie będzie problemu z przejazdem.
ul. Piastowska — skręt w ul. Mieszka I, gdzie wyznaczono ciąg pieszo-rowerowy. Każdy taki manewr należy zasygnalizować uniesioną ręką oraz upewnić się, że nie wjeżdżamy komuś po koła!
ul. Prosta — już siedem lat temu zezwolono na wjazd rowerzystów na główny staromiejski deptak. Ostrożna jazda jest tu szczególnie wskazana.
ul. Chrobrego — przydatna informacja dla rowerzystów - bariera uniemożliwiająca przejazd samochodów na końcu tej uliczki nie blokuje ruchu rowerowego w stronę ul. Staszica. Dzięki temu można skorzystać z dogodnego skrótu.
ul. Świętej Barbary — krótka uliczka, ale nie została pominięta w kompleksowym ułatwianiu jazdy na rowerze.
ul. Prosta — wjazd na starówkę z kierunku mostu św. Jana. Niebawem sporo tej przestrzeni wypełni się ogródkami gastronomicznymi i mnóstwem spacerowiczów, dlatego prosimy o kulturalną jazdę wśród pieszych.
ul. Okopowa — kierowcy otrzymują odpowiednią informację przed każdym odcinkiem, na którym mogą pojawić się rowerzyści korzystający z tzw. kontraruchu (jazda "pod prąd" bez wyznaczenia specjalnego pasa ruchu na jezdni).