Konfederacja chce wzmocnienia przemysłu zbrojeniowego

2022-07-29 12:25:15(ost. akt: 2022-07-29 12:29:44)
Posłowie Konferencji podczas konferencji prasowej i na spotkaniu z mieszkańcami z Olsztyna, przedstawili program swojego ugrupowania "Po stronie Polski". Ich zdaniem Polska powinna skupić się na dozbrojeniu Wojska Polskiego.
— Rosyjskie czołgi mogą tu być w ciągu 2 godzin i nie przyjadą z kierunku Ukrainy — mówił stojąc pod olsztyńskim ratuszem i wskazując kierunek na Kaliningrad Piotr Lisiecki, lider Ruchu Narodowego i Konfederacji na Warmii i Mazurach.
Na jego zaproszenie Olsztyn odwiedzili posłowie Krzysztof Tuduj, Artur Dziambor, Michał Urbaniak i Konrad Berkowicz. Prezentując swój program mieszkańcom Olsztyna posłowie mówili przede wszystkim o potrzebie wzmocnienia polskiego przemysłu zbrojeniowego.
— Pracujemy na pełnych obrotach. Tylko zwiększenie poparcia dla naszych działań i większa ilość posłów w Sejmie zagwarantuje, że polska polityka uzyska trzeźwiejszy kierunek niż obecnie — przekonywał, zachęcając do głosowania na Konfederację poseł Krzysztof Tuduj
Na spotkaniu z mieszkańcami Olsztyna nie zabrakło pytań o gospodarkę, drożyznę i tzw. mafie spółdzielczą. Posłowie Konfederacji obiecali przyjrzeć się bliżej temu ostatniemu zagadnieniu. Jednak w ich odpowiedziach na pytania z sali skupiali się przede wszystkim na potrzebie zmniejszania udziału państwa w gospodarce.

Stanisław Kryściński