Pozytywnie o Olsztynie: Ogromny sukces zawodniczek karate na arenie międzynarodowej

2022-07-28 14:20:29(ost. akt: 2022-07-28 14:58:40)

Autor zdjęcia: UM/GO

Sportowcy ze stolicy Warmii i Mazur regularnie dostarczają nam powodów do dumy, odnosząc ogromne sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W dowód uznania dla ich ciężkiej pracy, w imieniu mieszkańców, wyników sportowych pogratulował im Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.
Zawodniczki z olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate na spotkanie z Prezydentem przybyły wraz z trenerami. I zabrały ze sobą trofea jakie zdobyły w 35 Wagowych Mistrzostw Europy Kyokushin Karate w Warnie w Bułgarii, w dniach 11-12 czerwca 2022 r.

— Poziom był bardzo wysoki i jesteśmy bardzo dumni z wynikó, jaki udało się osiągnąć naszym zawodniczkom — mówi prezes klubu i trener, Marek Wieczorek.

Z Mistrzostw w Bułgarii 13 - letnia Aleksandra Wojnicz przywiozła złoto, w konkurencji walk - Kumite Juniorek do 50kg. W zawodach stoczyła trzy walki, dwie walki wygrała przed czasem, a trzecią - w założonym czasie. Nie potrzebowała dogrywek by zdobyć I miejsce.

— To zawodniczka, która bawi się tym sportem. Jest bardzo skromna, ale ma niesamowitego ducha walki — podkreśla trener, Mirosław Zwoliński.

Zawodniczka na codzień uczy się w Szkole Podstawowej numer 9 na olsztyńskim Zatorzu.

— Trenuję od 6 lat, zaczęłam w wieku 7 lat — mówi Aleksandra Wojnicz.

Kolejną zawodniczką, która rozsławiła Olsztyn na arenie międzynarodowej była Aleksandra Wieczorek, zdobywajac w Mistrzostwach Europy II miejsce w konkurencji układów - Kata Seniorów.

— Trenuję od 22 lat. — mówi Aleksandra Wieczorem — Na codzień nie tylko startuję w zawodach, ale też prowadzę swoje grupy trenując młodszych adeptów sztuki karate.

Kolejnym wyzwaniem są jest dla zawodniczek Pichar Europy, który odbędzie się w listopadzie w Myślenicach.

— Rozsławiacie nasze miasto — mówił Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz — wiem, że życie sportowca nie jest łatwe i dlatego w imieniu naszych mieszkańców gratuluję Wam sukcesów i trzymam kciuki za kolejne.

Obie zawodniczki są stypendystkami Prezydenta Olsztyna.