W olsztyńskiej Aquasferze rozpoczęto prace remontowe

2022-07-29 08:31:00(ost. akt: 2022-07-28 15:26:57)

Autor zdjęcia: Archiwum GO/wb

W Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym “Aquasfera” Galeria Warmińska rozpoczęto zapowiadane remonty. Renowacja obiektu zaczęła się od odnowienia szatni, niebawem ruszy także naprawa dachu. Basen jest cały czas otwarty, jednak w obiekcie pojawiły się wyłączenia.
Wodne centrum Aqua Sfera służy mieszkańcom miasta już ponad 10 lat. Przez centrum rekreacyjno-sportowe w tym czasie przewinęło się około 8 milionów osób, zorganizowano ponad 100 imprez zarówno rangi wojewódzkiej jak i międzynarodowej. Obiekt pracuje niemalże przez 365 dni, będąc mocno eksploatowany, obecnie potrzebuje odświeżenia i remontu.

— W Aquasferze rozpoczął się remont szatni, zarówno damskich jak i męskich. Szatnie te zostały wyłączone z użytkowania, jednak w szatniach rodzinnych wydzieliliśmy tymczasowe przebieralnie, z których przestrzeni użytkownicy mogą korzystać. Centrum sportu i rekreacji działa w normalnym trybie, mimo tego, iż prowadzimy zakrojony na szeroką skalę remont szatni — informuje rzecznik Ośrodka Sportu i Rekreacji, Zbigniew Szymula.

W obiekcie lada dzień rozpoczną się również prace związane z naprawą poszycia dachowego. — Przyczyną remontu dachu jest wilgotność panująca w obiekcie, która spowodowała uszkodzenia oraz zawilgocenie ponad miarę wełny mineralnej, czyli warstwy izolującej — mówi Zbigniew Szymula. — Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą. Obecnie przekazaliśmy plac budowy wykonawcy, firma póki co gromadzi materiały budowlane, przygotowuje front robót. Prace będą dotyczyć dachu nad basenem rozgrzewkowym i strefą rekreacyjną.

— Oba remonty mają się zakończyć do końca listopada tego roku. W tej chwili nie mamy żadnego sygnału, że Aquasfera będzie musiała zostać wyłączona z użytku. Mimo trwających prac, użytkownicy bez przeszkód będą mogli skorzystać z usług obiektu.

Ogłoszono również przetarg na naprawę usterek w garażu, ponieważ są tam niedociągnięcia ze strony konstrukcji. Zaliczają się do nich wygięte, łódkowate płyty posadzki, zawilgocenia słupów i ścian, przecieki przez strop. Jednak jak informuje Szymula — Na remont garażu póki co przetarg nie został rozstrzygnięty.