Skatowali swojego kolegę na śmierć. Zabójcy z Olsztynka staną przed sądem

2022-07-28 13:21:26(ost. akt: 2022-07-28 13:26:45)
Moment aresztowania mężczyzn

Moment aresztowania mężczyzn

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył pierwsze terminy rozprawy w sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo mieszkańca Olsztynka.
Prokuratura Okręgowa w Olsztynie w dniu 30 maja 2022 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi O. i Stanisławowi N. oskarżonym o dokonanie zabójstwa mężczyzny.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść w nocy z 17 na 18 lutego 2021 r. w jednym z mieszkań w Olsztynku. Według ustaleń prokuratora, oskarżeni Stanisław N. i Łukasz O. feralnego dnia spożywali alkohol razem ze swoim znajomym.

W pewnym momencie obaj oskarżeni, działając z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonego, mieli zacząć kopać go po całym ciele, a także mieli zadać mu kilka ciosów siekierą, w tym w głowę, oraz uderzeń różnymi przedmiotami. W wyniku odniesionych rozległych obrażeń pokrzywdzony zmarł.

W odniesieniu do Stanisława N. prokurator przedstawił mu również zarzuty kierowania groźby pozbawienia życia wobec świadka zabójstwa oraz stosowania wobec niego przemocy fizycznej z użyciem siekiery.

Obaj oskarżeni w toku postępowania prokuratorskiego nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył już pierwsze terminy rozprawy w tej sprawie – na 29 i 30 września 2022 r., na godz. 9.15.

Fot. Zbigniew Woźniak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3103874 28 lip 2022 14:23

    Zabili 1,5 roku temu. "...Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył już pierwsze terminy rozprawy..." Już? Szacun za ekspresowe zajęcie się sprawy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz