Nowoczesny, innowacyjny i luksusowy apartamentowiec stanie w centrum Olsztyna

2022-07-27 11:41:06(ost. akt: 2022-07-28 10:26:52)

Autor zdjęcia: Novdom.pl

Na olsztyńskim rynku wciąż powstają nowe osiedla i budynki. Niedawno pozwolenie na budowę dostał apartamentowiec Macadamia. Nowoczesny budynek z elementami nawiązującymi do historii regionu postanie przy ulicy Partyzantów.
Przy ulicy Partyzantów, przy wiadukcie łączącym Śródmieście z Zatorzem powstanie wyjątkowy budynek. Apartamentowiec Macadamia firmy Novdom to nowość na olsztyńskim rynku. Wyróżni się niebanalnym wyglądem na planie wielokąta, w ponadczasowych odcieniach szarości. Pięciopiętrowy budynek pokryty będzie taflami szkła i drewnianymi akcentami.

— W ubiegłym roku wydaliśmy pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego
wielorodzinnego z garażem podziemnym i usługami w parterze budynku.
Długość budynku: 46 m, szerokość w poziomie przyziemia: ~20 m, powyżej
13,50 m, wysokość: 6 kondygnacji — mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Olsztyna

— Apartamentowiec ten jest przede wszystkim dla lokatorów, którzy lubią życie w mieście. Na parterze znajdować się będą pomieszczenie usługowe, powyżej mieszkania. Dla udogodnień mieszkańców powstaną balkony, które w porównaniu do starszego budownictwa są naprawdę duże. Będą one w zabudowie co umożliwi tworzenie ogrodów letnich. Miejsca parkingowe zapewnione będą w garażu, komórki lokatorskie również — mówi Kotwicki.

Budynek zaprojektował Damian Cyryl Kotwicki, architekt który pochodzi z Olsztyna. Mężczyzna wiele lat mieszkał w centrum miasta i doskonale zna jego charakter.
Choć projekt apartamentowca na pierwszy rzut oka wydaje się być nowoczesny, to swoimi elementami nawiązuje do tradycji regionu.

— Do współczesnego stylu dodałem elementy nawiązujące do Warmińskiej tradycji, czyli ceramikę, cegłę czy drewno. Budynek będzie miał dwa odcienie cegły, aby całość wyglądała ciekawiej, a jednocześnie nadawała budynkowi “pruski charakter”. Jak wiadomo, większość starych budynków w Olsztynie jest właśnie z czerwonej cegły — mówi architekt.

Budynek powstanie w centrum miasta, w jego sąsiedztwie będą restauracje, biblioteka, sklepy. W przeciągu 10 minut pieszo dojdzie się na Stare Miasto, nad jezioro Długie, 5 minut wystarczy, aby znaleźć się na stacji Olsztyn Śródmieście. Mieszkanie w centrum ma swoje zalety, ale nieunikniony jest także panujący tam hałas. Przy Macadamii znajduje się ruchliwa ulica i tory.

— Mieszkanie przy torach i drodze być może nie jest najwygodniejsze, ale znajdujemy się w mieście, hałas jest nieunikniony. Żeby zwiększyć standard nowym lokatorom dostosowano zabezpieczenia akustyczne montując osłony i elementy wygłuszające, które pozwolą o kilkanaście decybeli zmniejszyć miejskie odgłosy..

Nowoczesne budynki, to często innowacyjne rozwiązania, nie tylko pod kątem technicznym, ale także wizualno-architektonicznie. Czy Macadamia wpisze się charakter miasta, czy będzie wyróżniającym się jego elementem?

Jak mówi Kotwicki — Rozczłonkowana elewacja sprawi, że apartamentowiec nie będzie wyglądał jak jeden wielki moloch, stworzy wrażenie dwóch mniejszych. Macadamia wpasuje się w miejskie tło, budynek uzupełni estetykę ulicy Partyzantów.

Będzie to kolejny nowoczesny budynek w tej okolicy. Apartamentowiec Kotwickiego mieścić się będzie przy narożnym budynku przy Partyzantów i 1 Maja, a także nieopodal biurowca przy osiedlu Kopernik Park.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Novdom.pl

Fot. Novdom.pl

Fot. Novdom.pl

Fot. Novdom.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olsztyn Centrum #3103878 28 lip 2022 15:35

    Jak ktos chce mieszkac w Maksymalnym stezeniu spalin ...to idealne miejsce!, pozdrawiam kupujacych...

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

  2. basilo #3103865 28 lip 2022 13:01

    Nie znam pacjenta, podszywa się

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz