Tusk ma konflikt z Trzaskowskim?

2022-07-27 07:47:26(ost. akt: 2022-07-27 08:14:42)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

"Rafał Trzaskowski stwierdził, że między nim a Donaldem Tuskiem nie ma żadnego konfliktu". Wypowiedzi tego typu pojawiają się od czasu powrotu Donalda Tuska i, jak na razie, końca nie widać. Czy w Platformie toczy się walka o przywództwo?
Donald Tusk – stary lider z instynktem politycznego killera, ale solista. Rafał Trzaskowski – młody challenger o dobrym wizerunku, ale nie wiadomo, czy dojrzały do walki o realną władzę. Jak się między sobą ułożą?- pytał kilka dni temu portal polityka.pl Jak zauważają autorzy: "opisywanie napięć pomiędzy tymi dwoma najbardziej rozpoznawalnymi politykami PO/KO/całej opozycji stało się trochę banałem publicystyki politycznej ostatnich tygodni"

Jak jest naprawdę, czy w PO trwa walka o władzę? historia pokazuje, ze każdy kto w PO wybijał się ponad przeciętność , prędzej czy później był nokautowany przez Donalda Tuska, że wspomnieć tu tylko "pierwszych tenorów" Olechowskiego i Macieja Płażyńskiego, Zytę Gilowską, Jana Rokitę czy Jarosława Gowina.
Jak informują media teraz "czas na Trzaskowskiego"

Donald ściga się z Rafałem


W Platformie Obywatelskiej trwa konflikt między środowiskami Tuska i Trzaskowskiego, które skupiają się wokół dwóch projektów: Campus Polska i Meet Up. Rywalizacja jest „dewastująca wewnętrznie”. „Donald jest zdesperowany i ściga się z Rafałem” – opisuje „Wprost”.
Pod koniec wakacji Rafał Trzaskowski i politycy jego „opcji” w Platformie Obywatelskiej organizują drugi Campus Polska Przyszłości. W odpowiedzi na to ma się odbyć alternatywne wydarzenie – pod nazwą Meet Up – które organizuje europoseł Radosław Sikorski pod patronatem szefa Platformy Donalda Tuska.

Jak opisuje „Wprost”, w Platformie toczy się spór w sprawie powstania dwóch „kampusów”. – Otwarta rywalizacja na dwa projekty Tuska i Trzaskowskiego jest dewastująca wewnętrznie. Widać, że Donald jest zdesperowany i ściga się z Rafałem – mówi anonimowo polityk PO, cytowany przez portal gazety.

Dwa dni temu tenże "Wprost" zamieścił taka oto informację:
W podcaście „Niedyskrecje do słuchania” mówiłyśmy o tym, że Donald Tusk miał pozazdrościć Rafałowi Trzaskowskiemu Campusu Polska Przyszłości i namawiać inwestorów, by zamiast w inicjatywę prezydenta Warszawy zaangażowali się w MeetUp. Jeden z naszych rozmówców opowiedział nam o tym ciekawą historię.

– Organizatorzy Campusu poszli po pieniądze do Fundacji Adenauera, tak jak przed rokiem. Na co usłyszeli od Niemców: „Jaka kasa? Jaki Campus? Była u nas pani posłanka Platformy, która rok temu zabiegała o pieniądze na Campus i powiedziała, że żadnego Campusu już nie będzie. I chce pieniądze na MeetUp” – mówi nasz rozmówca.

Ale to nie koniec kłopotów prezydenta Warszawy, bo okazuje się, że politycy sprzyjający Donaldowi Tuskowi starają się uprzykrzyć życie Trzaskowskiemu. – Nawalanki w Warszawie ciąg dalszy. Marcin Kierwiński powiedział Rafałowi Trzaskowskiemu, że PO nie da mu pieniędzy na kampanię prezydencką w Warszawie. W odpowiedzi na to Trzaskowski odebrał burmistrzom dzielnic (głównie z PO) pełnomocnictwa do zatrudniania pracowników – mówi nasz rozmówca.

W rozmowie z portalem dziennik.pl Rafał Trzaskowski zaprzeczył doniesieniom o blokowaniu pieniędzy przez Donalda Tuska i stwierdził że
-W tych doniesieniach nie ma źdźbła prawdy.

"Bardzo cieszę się tego, że za miesiąc będziemy (na Campusie) rozmawiać z tysiącem młodych ludzi, którzy mają bardzo różne poglądy, a Platforma Obywatelska, moja własna partia, robi podobne inicjatywy dla sympatyków Platformy, bardzo dobrze" - powiedział.

Dopytywany, czy Tusk będzie na Campusie, potwierdził. Tak, zapraszam Donalda Tuska, będę o tym z nim rozmawiał, musimy porozmawiać o szczegółach - powiedział. Zatem przyjaźń z Tuskiem kwitnie? - dopytywał prowadzący. Przyjaźń jest w życiu prywatnym, a w polityce jest współpraca - odpowiedział prezydent Warszawy.
W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać do jesieni, gdzie wiele z pewnością sie wyjaśni.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3103824 28 lip 2022 00:30

    Nie, nie należało w ogóle o tym nie pisać i wszystko zamieść pod dywan.... Bo przecież dla wierzących w "politykę miłości" (kto to jeszcze pamięta?) w tej partii nie ma żadnych konfliktów ani walki o władzę... Bo to nie PO lecz PM czyli Partia Miłości... Kobiety też tam są traktowane godnie tak jak w Lubinie -https://www.money.pl/gospodarka/afera-w -word-praca-za-seks-mocne-oskarzenia-pod -adresem-po-6794214793145216a.html

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Cyranka #3103735 27 lip 2022 08:51

    Nie dało się jakoś wyostrzyć opisu tego konfliktu ponieważ wygląda on na raczej przyjacielski? Zmarnowany trud.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz