6% na lokacie i kredyty na cele EKO - nowa oferta dla firm w PKO Banku Polskim

2022-07-26 11:35:30(ost. akt: 2022-07-26 11:35:00)

Autor zdjęcia: mat. partnera

— Przedsiębiorcy mogą otworzyć lokatę progresywną na nowe środki w PKO Banku Polskim z oprocentowaniem wynoszącym 6% po 8 miesiącach. — PKO Bank Polski podnosi także oprocentowanie standardowych lokat firmowych dostępnych w serwisach internetowych. — Bank oferuje atrakcyjne finansowanie inwestycji ekologicznych i termomodernizacyjnych.
PKO Bank Polski przygotował nową ofertę depozytową dla Firm i Przedsiębiorstw. Klienci firmowi mogą teraz otworzyć w serwisie iPKO lokatę progresywną na nowe środki. Oznacza to, że im dłużej firma utrzyma lokatę, tym wyższe oprocentowanie otrzyma. Maksymalnie wyniesie ono 6% w skali roku w przypadku zamknięcia lokaty w 9, 10, 11 lub 12 miesiącu jej trwania. Bank podnosi także oprocentowanie pozostałych lokat dostępnych online dla firm. Z kolei firmy zainteresowane inwestycjami ekologicznymi mogą skorzystać z atrakcyjnej oferty kredytu inwestycyjnego, a spółdzielnie i wspólnoty z kredytu Nasz Remont.

Zgodnie z zapowiedziami przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę depozytową i kredytową dla firm i przedsiębiorstw. Jako lider sektora bankowego chcemy wspierać polskich przedsiębiorców w zarządzaniu finansami: pomagać im pomnażać oszczędności, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego i finansować inwestycje, szczególnie o charakterze eko – sprawnie i na konkurencyjnych warunkach. Chcemy aktywnie brać udział w transformacji energetycznej — mówi Maciej Brzozowski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

W przypadku wypłaty pieniędzy z lokaty w kolejnych miesiącach od jej otwarcia, klient otrzyma odsetki naliczone za każdy dzień do czasu wypłaty, według stawki określonej dla miesiąca zamknięcia lokaty:
1-4 miesiąc - 2% w skali roku,
5-8 miesiąc - 4% w skali roku,
9-12 miesiąc - 6% w skali roku.

Klient firmowy może mieć jedną lokatę tego typu w danym momencie. Lokatę można otworzyć w serwisie iPKO. Maksymalna kwota lokaty wynosi 100 tys. zł.

PKO Bank Polski podwyższa także oprocentowanie lokat standardowych dostępnych dla firm i przedsiębiorstw w serwisach iPKO i iPKO biznes. Różne terminy lokat – od jednego miesiąca do roku - umożliwiają dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta firmowego i pozwalają bezpiecznie zagospodarować nadwyżki finansowe. Oprocentowanie lokaty na 1 miesiąc (1M) wynosi teraz 0,75%, lokaty trzymiesięcznej (3M) – 1,5%, lokaty półrocznej (6M) – 2%, a rocznej (12M) – 2,5%.

Kredyty dla firm, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych na cele EKO


Z kolei firmy zainteresowane inwestycjami ekologicznymi np. zakupem i montażem paneli fotowoltaicznych, wiatraków, biogazowni, magazynowaniem energii czy zakupem samochodów osobowych i dostawczych z napędem elektrycznym, hybrydowym, wodorowym i na paliwo LNG/CNG mogą skorzystać z oferty finansowania w ramach Promocji EKO, dzięki której bank udzieli finansowania na te cele bez prowizji. Kredyty o wartości do 1 mln zł są objęte szybką decyzją. Maksymalna kwota kredytu jest uzależniona od wysokości przedsięwzięcia inwestycyjnego, wkładu własnego oraz zdolności kredytowej firmy. Promocja EKO obejmuje również wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, które będą chciały np. sfinansować modernizację czy remont swoich nieruchomości. Dla tych transakcji okres kredytowania może trwać do 20 lat.

PKO Bank Polski konsekwentnie realizuje swoją politykę finansowania Odnawialnych Źródeł Energii i zwiększania zaangażowania w zieloną transformację polskiego systemu energetycznego. W 2021 r. PKO Bank Polski zwiększył wartość zielonego finansowania o 83 proc. r/r, a jego udział w sumie bilansowej banku był 3,5-krotnie wyższy niż udział finansowania wysokoemisyjnego. Przewagę wśród projektów OZE mają farmy wiatrowe i fotowoltaiczne.

***

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, a wartość jego aktywów wynosi 422 mld zł. W I kwartale 2022 r.. wypracował 1,4 mld zł zysku netto. Spółka obsługuje 11,3 mln klientów. Jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w depozytów, kredytów, oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, z której aktywnie korzysta 6,4 mln klientów, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Spółka wzmacnia swoją obecność zagraniczną za pośrednictwem oddziałów korporacyjnych działających w Niemczech, w Czechach i na Słowacji.