"Mazurski Dziedziniec" z nowym muralem w Olsztynie

2022-07-25 18:06:14(ost. akt: 2022-07-25 16:09:34)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Ma blisko 130 metrów kwadratowych, a przy malowaniu go wykorzystano 180 odcieni niemal wszystkich kolorów. Mowa o nowym muralu, który powstał dzięki Olsztyńskiemu Budżetowi Obywatelskiemu "Mazurski Dziedziniec".
— Pracowaliśmy po 11 godzin dziennie, pogoda nam dopisała więc w pięć dni udało nam się namalować mural, który zaprojektowaliśmy zgodnie z zadaną tematyką — mówi Dominik Rutkowski z KolorArt — choć nie obyło się bez niespodzianek, bo wjazd na podwórko, na którym wykonywaliśmy mural wiedzie przez niezwykle wąskie przejście pomiędzy budynkami, przez co nie dało się tam przetransportować rusztowania i musieliśmy wszystko przenosić ręcznie. Dodatkowo pod muralem znajduje się box śmietnikowy i musieliśmy trochę kombinować z rozstawieniem rusztowania, ale - jak widać - wszystko da się zrobić.

Do wykonania tego niezwykłego dzieła sztuki artyści użyli specjalnych sprayów i emulsji fasadowych.

— Mamy już sprawdzone produkty, które dają gwarancję, że przez 5 lat kolor muralu nie wyblaknie. I oczywiście pod spodem zawsze dajemy podkład, dzięki czemu prędzej odpadnie tynk niż nasz rysunek zmieni kolor — dodaje Rutkowski.

Mural jest jednym z elementów projektu numer 66. ubiegłorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Jego elementem jest też wymiana nawierzchni na całej powierzchni podwórka, zgodnie z ideą miasta gąbki. Teren zrewitalizowany w taki sposób pozwala na retencję wody i zapobiega zalaniom przy intensywnych opadach.

Powstanie muralu jest współfinansowane dzięki wsparciu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego w konkursie "Łączy nas turystyka" w 2022 roku.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kokos12 #3103626 26 lip 2022 00:43

    ale gdzie konkretnie znajduje się to cudo???

    Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz