Co powstanie w lokalu po słynnej restauracji "Kolorowa" w Olsztynie?

2022-07-25 10:54:56(ost. akt: 2022-07-25 12:44:49)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Restauracja Kolorowa zniknie z mapy Olsztyna. W ciągu 62 lat zasłynęła nie tylko z serwowanego tam jedzenia, ale przede wszystkim z potańcówek i spotkań samotnych serc. Obecnie lokal ma już nowego właściciela. Jakie ma plany?
Restauracja, która mieściła się przy al. Wojska Polskiego, to miejsce kultowe i legendarne na gastronomicznej mapie Olsztyna. „Kolorowa” działała od 1960 r., niezmiennie pod tą samą nazwą. W 1990 r. przeszła w ręce dotychczasowej właścicielki Stanisławy Centkowskiej. Specjalnością zakładu były pierogi oraz dania z ryb, czy drobiu.

Restauracja znana była także z zabaw muzycznych, w czwartki, piątki i soboty odbywały się tam dancingi, karaoke i spotkania dla samotnych.
Te ostatnia cieszyły się wielką frekwencją i wyróżniały między lokalnymi imprezami. Dancingi dedykowane były singlom, którzy oprócz rozrywki znajdowali tam nawet życiowych partnerów.

Dziś drzwi "Kolorowej" są już zamknięte. Restauracja trafiła w ręce nowego właściciela, a wyposażenie z sali i kuchni zostało wystawione na sprzedaż, bo Stanisława Centkowska zdecydowała o zakończeniu działalności restauracji.

Pierwsze głosy o sprzedaży restauracji pojawiły się już w 2016 roku. Właścicielka mówiła, że jest zmęczona, a za nią wiele pięknych lat działalności "Kolorowej". Informacja wywołała ogromne poruszenie stałych bywalców. Lokal nie zakończył swojej działalności 6 lat temu. Ostatecznie doszło do tego w lipcu 2022 roku.

Obecnie lokal ma już nowego właściciela. Jakie będzie jego dalsze przeznaczenie - na razie nie wiadomo. Nie ulega wątpliwości jednak, że kupiec zainteresowany był tylko jego wnętrzem, bez wyposażenia. Ani pani Stanisława ani najemca nie uchylają rąbka tajemnicy. Dalsze losy legendarnej "Kolorowej" pozostają póki co nieznane.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dis #3103632 26 lip 2022 08:57

  Skrócę artykuł: Co powstanie w lokalu po słynnej restauracji "Kolorowa" w Olsztynie? - Nie wiadomo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ols #3103590 25 lip 2022 14:24

  Po co te pytanie w nagłówku skoro nie ma na nie odpowiedzi?

  Ocena komentarza: warty uwagi (49) odpowiedz na ten komentarz

 3. Olsztyn Centrum #3103583 25 lip 2022 12:44

  Przelomowe..kwestie w Olsztynie: restauracja Kolorowa i zapiekanki Baron z dworca........byc albo nie byc dla tozsamosci miasta!

  Ocena komentarza: warty uwagi (27) odpowiedz na ten komentarz