Bezmyślność kierowców może być śmiertelna dla motocyklistów. Dwa wypadki pod Olsztynem, dwóch poszkodowanych motocyklistów

2022-07-23 14:02:41(ost. akt: 2022-07-23 14:17:10)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Motocykliści są zdecydowanie bardziej narażeni na niebezpieczeństwo, niż inni uczestnicy ruchu drogowego. Wczoraj (piątek 23 lipca) w Wójtowie doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. W obydwu sprawcami byli kierowcy samochodów.
Około godz. 14 na skrzyżowaniu DK16 z ul. Modrzewiową na wysokości wójtowa, kierowca dostawczego busa potrącił prawidłowo jadącego 47-letniego motocyklistę, który trafił do szpitala. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca busa nie zatrzymał się przed znakiem "stop" i wymusił pierwszeństwo na motocykliście.

Niecałe trzy godziny później, bo kilka minut przed godz. 18 kobieta kierująca osobowym audi, nie upewniła się czy może bezpiecznie zmienić pas ruchu i bokiem auta najechała na prawidłowo jadącego 49-letniego motocyklistę.

Czy wiesz, że... Liczba zarejestrowanych motocykli na Warmii i Mazurach stale rośnie. W trakcie ostatnich 15 lat ich liczba niemal się podwoiła i przekroczyła 60 000 pojazdów. Motocykle, podobnie jak motorowery, są popularnym środkiem transportu, na którym należy zachować szczególną ostrożność.

Policjanci apelują... Motocyklistów, motorowerzystów i rowerzystów z pieszymi łączy to, że należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jest to grupa, która na drodze w przypadku zderzenia z samochodem lub inną przeszkodą, jest szczególnie narażona na poważne obrażenia.