Wypadek na ul. Jagiellońskiej w Olsztynie. Senior z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

2022-07-23 11:03:51(ost. akt: 2022-07-23 11:03:27)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

75-letni kierowca osobowego nissana podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do wypadku. Policjanci stwierdzili rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i zatrzymali mu prawo jazdy.
— Do wypadku doszło w piątek 22 lipca na ul. Jagiellońskiej w Olsztynie około godz. 17:40 — informuje nas podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie — Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 75-letni kierowca nissana podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącym pojazdom marki Volkswagen i BMW i doprowadził do wypadku. W wyniku zdarzenia najbardziej poszkodowany został 75-letni sprawca, który z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Policjanci stwierdzili rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i zatrzymali mu prawo jazdy.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Droga przez około godzinę była całkowicie zablokowana. Policjanci zabezpieczyli ślady i pojazdy, które zostały przetransportowane na parking policyjny.