Przestępcy z Olsztyna chcieli włamać się do biura. Nie wyszło, więc zadowolili się autem

2022-07-23 10:45:00(ost. akt: 2022-07-22 15:26:07)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali włamać się do jednego z biur w mieście. Po nieudanej próbie, zrekompensowali sobie włam kradzieżą narzędzi ze stojącego obok auta. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło w maju bieżącego roku. Z ustaleń policjantów wynika, że przestępcy usiłowali włamać się do biura jednej z firm w Olsztynie.

Jednak, nie do końca im się to udało. Po tym, jak nie potrafili pokonać zabezpieczeń, postanowili zabrać z otwartego auta, które zaparkowane było przed budynkiem narzędzia o łącznej wartości 1400 złotych. Sprawą zajęli się olsztyńscy funkcjonariusze i szybko wytypowali podejrzanych w tej sprawie.

Okazało się, że jeden z nich, 28-latek w poniedziałek (18 lipca) sam zgłosił się na policję, bo był już wcześniej poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Mężczyzna ma do obycia karę 3 lat pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko mieniu.

Kolejnego z mężczyzn policjanci zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie miasta. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Olsztyna. W trakcie przeszukania jednego z domów policjanci odzyskali skradzione narzędzia, które wróciły do właściciela.

Na podstawie materiału dowodowego 28 i 29-latek usłyszeli zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.