Skandal w Dobrym Mieście pod Olsztynem. Ciało mężczyzny leżało osiem godzin na chodniku

2022-07-20 12:06:03(ost. akt: 2022-07-20 12:25:40)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W poniedziałek (18 lipca) około godz. 11 rano służby zostały dostały zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, który leżał na chodniku przy ul. Pogodnej w Dobrym Mieście. Niestety, ratownicy medyczni, którzy przyjechali pierwsi stwierdzili zgon 41-latka. Najgorsze w całej sytuacji jest to, że ciało musiało leżeć około 8 godzin na chodniku, aby mogło zostać zabrane.
— Powiadomienie o nieprzytomnym mężczyźnie służby ratunkowe otrzymały w poniedziałek po godzinie 11:00. Wiadomość została przekazana przez świadka zdarzenia, który w rejonie ul. Pogodnej w Dobrym Mieście zauważył leżącego mężczyznę. Na miejsce jako pierwsza dojechała załoga karetki pogotowia. Niestety mimo podjętych wysiłków mężczyzna nie odzyskał przytomności, a lekarz stwierdził jego zgon. Czynności, które na miejscu zdarzenia wykonywali policjanci, odbywały się pod nadzorem prokuratora — informuje nas podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.


I dodaje: Ustalono, że zmarły to 41-letni mieszkaniec gminy Dywity. Wstępnie nie stwierdzono, aby w zdarzeniu brały udział osoby trzecie. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało przekazane rodzinie zmarłego.

Tutaj sprawa powinna się zakończyć, gdyby nie fakt, że ciało mężczyzny leżało na chodniku niemal przez cały dzień

.

Napotkani przechodnie tłumaczyli nam, że policjanci rozstawili parawan, za którym zwłoki leżały do późnego popołudnia. Funkcjonariusze oczywiście nie mogli opuścić tego miejsca.

Znajomi mężczyzny, którzy znajdowali się nieopodal tłumaczyli nam, że policjanci musieli czekać na przyjazd lekarza, który musiał oficjalnie stwierdzić zgon mężczyzny. Bez tego czynności policyjne nie mogły się zakończyć. Jak udało nam się ustalić w kartce, która pierwsza przyjechała na miejsce zdarzenia nie było lekarza, a ratownicy medyczni nie mogli oficjalnie stwierdzić zgonu.

Karol Grosz

Fot. Zbigniew Woźniak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3103338 21 lip 2022 10:42

    To już standard w tej wsi. Sam znam jednego takiego "policjanta"-przestępcę z tamtych stron, który razem ze swoim synkiem też przestępcą grozili mężczyźnie w Olsztynie. Oczywiście sprawa została zgłoszona na olsztyńską policję i została umorzona.... W mojej ocenie olsztyńska policja to najbardziej przestępcza organizacja w Polsce.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz