Ruszyły wypłaty 300 plus na wyprawkę szkolną z programu "Dobry start"

2022-07-20 07:10:00(ost. akt: 2022-07-19 15:22:00)

Autor zdjęcia: Pixabay

Ruszyła wypłata 300 zł na wyprawki szkolne dla dzieci w ramach programu "Dobry start". W pierwszej transzy na konta uprawionych osób trafi około 33,7 mln zł. Na Warmii i Mazurach złożono 51,5 tys. wniosków, a w pierwszych dniach wypłaty trafiły na konta prawie 17 tys. osób.
ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu "Dobry start". Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

— Od początku lipca złożono już ponad 1,4 mln wniosków na ponad 2 mln dzieci. Pierwsze środki zostały już przekazane do wypłaty. Na konta uprawnionych osób trafi około 33,7 mln złotych. W następnych dniach przygotowujemy kolejne wypłaty — mówi profesor Uścińska.

— Co ważne, pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia — dodaje.

ZUS skierował do klientów na PUE ZUS pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia. Specjalnie powiadomienie zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

— ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który zostanie złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r. — mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim

Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dis #3103273 20 lip 2022 08:14

    A będą się beneficjenci rozliczać z paragonów? Czy może jak zwykle wszystko pójdzie na wódę i paznokcie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz