HIPOKRATES 2022 Za nami wojewódzki finał akcji! Wybraliśmy pracowników roku ochrony zdrowia

2022-07-18 12:41:38(ost. akt: 2022-10-17 09:05:38)

Autor zdjęcia: Hipokrates 2022

Do wielkiego plebiscytu medycznego nasi Czytelnicy zgłosili znakomitych specjalistów. Wśród nominowanych są lekarze rodzinni i pediatrzy, którzy mają wyjątkowe podejście do pacjentów. Znajdziemy także wartych polecenia stomatologów, chirurgów, fizjoterapeutów i sympatyczne i fachowe pielęgniarki i położne. Warto docenić ich pracę i zagłosować na nich w naszej akcji. Patronem plebiscytu jest Narodowy Fundusz Zdrowia, a patronem ogólnopolskiej gali także Ministerstwo Zdrowia.


SPRAWDŹ WYNIKI
w miastach i powiatach


Plebiscyt jest prowadzony pod patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia


Zdrowie dla każdego z nas jest najważniejsze. Gdy je tracimy, szukamy lekarza, któremu możemy zaufać ze względu na jego doświadczenie i podejście do pacjenta. Gdy konieczny jest zabieg, szukamy najlepszego specjalisty i chcemy, by opiekowała się nami fachowa i sympatyczna pielęgniarka. Regularnie odwiedzamy stomatologa, od którego oczekujemy, aby starannie i trwale wyleczył nasze zęby. Fizjoterapeuci dbają o naszą sprawność fizyczną. Gdy kupujemy lekarstwa w aptece, liczymy na dobrą radę farmaceuty.

Od pracowników służby zdrowia oczekujemy, aby byli cierpliwi, sympatyczni, pełni empatii i kultury osobistej. Tacy właśnie lekarze, pielęgniarki i położne oraz farmaceuci zostaną nagrodzeni w Plebiscycie Medycznym HIPOKRATES. Kandydatów do nagród nominują, a później laureatów wybiorą Ci, którzy najlepiej znają medyków - ich pacjenci. Zaszczytne tytuły zostaną przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie, później na szczeblu wojewódzkim, a w końcu w ogólnopolskim finale.

Największy w Polsce plebiscyt medyczny powraca po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa — mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca plebiscytu. — Dzięki ofiarności i poświęceniu pracowników służby zdrowia, przetrwaliśmy ten trudny czas. Dziś wracamy do plebiscytu i akcji redakcyjnej poświęconej służbie zdrowia w naszym regionie.

W tym roku nie zabraknie dobrze znanych elementów naszej akcji. Najpierw mieszkańcy naszego regionu będą nominować do nagród pracowników służby zdrowia. Później rozpocznie się głosowanie, a we wrześniu, do całego nakładu gazety dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich kandydatów do nagród. Po zakończeniu głosowania statuetki i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie. Gali będzie towarzyszyć debata medyczna.

Nowością tegorocznej edycji akcji będzie ogólnopolska gala plebiscytu. Odbędzie się ona 2 grudnia w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas uroczystości główne nagrody odbiorą laureaci finału ogólnopolskiego plebiscytu.


Patronem ogólnopolskiej gali plebiscytu jest Ministerstwo Zdrowia


Kogo nominować do nagród w plebiscycie?


Celem plebiscytu jest nagrodzenie pracowników służby zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem pacjentów. Ta ocena jest oczywiście subiektywna i zależy od doświadczeń każdego z nas. Pozwala ona docenić medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

Zaszczytne tytuły czekają na lekarzy wielu specjalizacji. W skali każdego powiatu nagrodzeni zostaną lekarze rodzinni i pediatrzy, a w skali województwa ginekolodzy, chirurdzy, kardiolodzy, dermatolodzy, laryngolodzy, okuliści i ortopedzi - czyli lekarze specjaliści, z porad których najczęściej korzystamy. Osobno w każdym powiecie nagrodzimy najlepszych zdaniem pacjentów stomatologów.
Służba zdrowia nie mogłaby funkcjonować bez ofiarnej pracy pielęgniarek, które opiekują się chorymi, wykonują zabiegi i wspierają lekarzy w ich pracy. Są one dobrze znane, lubiane i cenione w każdej lokalnej społeczności. Dlatego tytuł Pielęgniarka Roku zostanie przyznany najpierw osobno w każdym powiecie, a następnie w województwie i w kraju.

W skali województwa zostanie przyznany tytuł Położna Roku. Nasi Czytelnicy docenią osoby, które odgrywają tak ważną rolę w narodzinach i pierwszych tygodniach życia dzieci i pomagają ich rodzicom.

Szczególne miejsce w naszym plebiscycie zajmuje nagroda dla Ratowników Medycznych. To oni często pozostają anonimowi, choć działają na pierwszej linii w wielu nagłych przypadkach problemów ze zdrowiem i zagrożenia życia. W naszym plebiscycie zaprezentujemy i nagrodzimy tych, którzy je ratują.

Akcja redakcyjna jest także okazją do przedstawienia fizjoterapeutów, którzy pomagają nam pokonać dolegliwości i wrócić do sprawności fizycznej po przebytych chorobach. Oni także zostaną nagrodzeni głosami Czytelników w skali naszego województwa i w ogólnopolskim finale.

Wszelkie problemy ze zdrowiem często prowadzą nas do apteki. Tam, po drugiej stronie okienka, spotykamy farmaceutów i techników farmaceutycznych. Choć różnią się wykształceniem, w kontaktach z pacjentami pełnią tę samą rolę - nie tylko sprzedają leki, lecz także doradzają, pomagają znaleźć zamienniki, czy podpowiadają, jak dbać o zdrowie korzystając z naturalnych terapii.

Ogólnopolski finał


W kategoriach Lekarz Rodzinny Roku, Pediatra Roku, Stomatolog Roku i Pielęgniarka Roku nagrody zostaną przyznane najpierw osobno w każdym mieście i powiecie. Następnie laureaci awansują do wojewódzkiego finału. W pozostałych kategoriach plebiscytu głosowanie będzie prowadzone na szczeblu województwa. Po zakończeniu głosowania w regionie zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa w Polsce awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym będą na nich czekać główne tytuły i nagrody finansowe w wysokości 5000 złotych.

Zwycięzcy w ogólnopolskim finale odbiorą nagrody podczas wielkiej gali plebiscytu, która odbędzie się 2 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

Prezentacje liderów w gazecie i w internecie


Już sama nominacja do nagrody jest wyróżnieniem i powodem do dumy. Tym bardziej, że we wrześniu do gazety zostanie dołączony specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich kandydatów do nagród.

W czasie trwania głosowania, liderów rankingów, którzy zdobędą najwięcej głosów będziemy prezentować w gazecie, w galerii w naszym serwisie, a także na Facebooku. Po zakończeniu plebiscytu do całego nakładu gazety dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy zwycięzców w każdej kategorii plebiscytu.

Dołączenie dodatku będzie zapowiadane na łamach gazety, w internecie, a także na Facebooku.

Na zwycięzców czekają nagrody


Nagrody dla laureatów w miastach i powiatach


Lekarze Rodzinni, pediatrzy, stomatolodzy oraz pielęgniarki, którzy w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

— tytuł Lekarza Rodzinnego Roku, Pediatry Roku, Stomatologa Roku lub Pielęgniarki Roku w mieście lub powiecie
dyplom wręczany podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
— wymienienie na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu

Nagrody dla laureatów w wojewódzkich kategoriach i w wojewódzkich finałach


Zwycięzcy wojewódzkich finałów powiatowych kategorii Lekarz Rodzinny Roku, Pediatra Roku, Stomatolog Roku i Pielęgniarka Roku oraz zwycięzcy wojewódzkich kategorii Ginekolog Roku, Chirurg Roku, Laryngolog Roku, Dermatolog Roku, Okulista Roku, Kardiolog Roku, Ortopeda Roku, Położna Roku, Fizjoterapeuta Roku, , Ratownik Medyczny Roku oraz Farmaceuta/Technik Farmaceutyczny Roku otrzymają:

— dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
statuetkę Hipokrates 2022 wręczaną podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
eleganckie pióro wieczne z limitowanej serii z pamiątkowym grawerem
awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
prezentację w specjalnym dodatku do gazety, w którym zostaną przedstawieni laureaci plebiscytu
dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA


Laureaci drugich i trzecich miejsc w wojewódzkich finałach kategorii powiatowych oraz w wojewódzkich kategoriach plebiscytu otrzymają:

— dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
eleganckie pióro wieczne z limitowanej serii z pamiątkowym grawerem
prezentację w dodatku do gazety, w którym zostaną przedstawieni laureaci plebiscytu

Nagrody w ogólnopolskim finale


Laureaci pierwszych trzech miejsc w ogólnopolskim finale każdej kategorii plebiscytu otrzymają dwuosobowe zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu na Zamku Królewskim w Warszawie.

Dodatkowo zwycięzcy ogólnopolskich finałów w każdej kategorii plebiscytu podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie odbiorą główne tytuły i statuetki:

Lekarz Rodzinny Roku Polski
Pediatra Roku Polski
Stomatolog Roku Polski
Pielęgniarka Roku Polski
Ginekolog Roku Polski
Chirurg Roku Polski
Laryngolog Roku Polski
Dermatolog Roku Polski
Okulista Roku Polski
Kardiolog Roku Polski
Ortopeda Roku Polski
Położna Roku Polski
Fizjoterapeuta Roku Polski
Ratownik Medyczny Roku Polski
Farmaceuta/Technik Farmaceutyczny Roku Polski.

Zwycięzcy otrzymają także nagrody finansowe w wysokości 5000 złotych.Nagrody w kategorii Przychodnia/Gabinet Roku


Przychodnie lub gabinety lekarskie, które w pierwszym etapie głosowania, w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

— tytuł Przychodni Roku lub Gabinetu Roku w mieście lub powiecie
dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
zaproszenie na wojewódzką galę plebiscytu
wymienienie na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu

Przychodnia lub gabinet lekarski, który w wojewódzkim finale głosowania zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

— tytuł Przychodni Roku lub Gabinetu Roku w województwie
dyplom przygotowany do ekspozycji w placówce medycznej
statuetkę Hipokrates 2022 wręczaną podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
prezentację w specjalnym dodatku do gazety, w którym zostaną przedstawieni laureaci plebiscytu
— voucher na promocję placówki medycznej w mediach Polska Press Grupy o wartości 3000 złotych

Przychodnie lub gabinety lekarskie, który w wojewódzkim finale głosowania zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

dyplomy przygotowany do ekspozycji w placówce medycznej wręczane podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
prezentację w specjalnym dodatku do gazety, w którym zostaną przedstawieni laureaci plebiscytu
— voucher na promocję placówki medycznej w mediach Polska Press Grupy o wartości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce

W ogólnopolskim finale plebiscytu Przychodnia lub Gabinet lekarski, który zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

— tytuł Przychodni Roku Polski 2022 lub Gabinetu Roku Polski 2022
dyplom przygotowany do ekspozycji w placówce medycznej
statuetkę Hipokrates 2022 wręczaną podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu
— zaproszenie dla dwóch przedstawicieli placówki na ogólnopolską galę plebiscytu na Zamku Królewskim w Warszawie
— dodatkowy voucher na promocję placówki medycznej w mediach Polska Press Grupy o wartości 10 000 złotych

Przychodnie lub Gabinety lekarskie, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

dyplom wręczany podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu na Zamku Królewskim w Warszawie
— zaproszenie dla dwóch przedstawicieli placówki na ogólnopolską galę plebiscytu
— dodatkowy voucher na promocję placówki medycznej w mediach Polska Press Grupy o wartości 5 000 złotych

Nagrody w kategorii Szpital Roku


Szpital, który w wojewódzkim finale głosowania zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

— tytuł Szpital Roku
dyplom przygotowany do ekspozycji w placówce medycznej
statuetkę Hipokrates 2022 wręczaną podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
prezentację w specjalnym dodatku do gazety, w którym zostaną przedstawieni laureaci plebiscytu
— voucher na promocję szpitala w mediach Polska Press Grupy o wartości 3000 złotych

Szpitale, które w wojewódzkim finale głosowania zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

dyplomy przygotowany do ekspozycji w placówce medycznej wręczane podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
prezentację w specjalnym dodatku do gazety, w którym zostaną przedstawieni laureaci plebiscytu
— voucher na promocję szpitala w mediach Polska Press Grupy o wartości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce

W ogólnopolskim finale plebiscytu szpital, który zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

— tytuł Szpital Roku Polski 2022
dyplom przygotowany do ekspozycji w szpitalu
statuetkę Hipokrates 2022 wręczaną podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu
— zaproszenie dla dwóch przedstawicieli placówki na ogólnopolską galę plebiscytu na Zamku Królewskim w Warszawie
— dodatkowy voucher na promocję placówki medycznej w mediach Polska Press Grupy o wartości 10 000 złotych

Szpitale, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

dyplom wręczany podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu na Zamku Królewskim w Warszawie
— zaproszenie dla dwóch przedstawicieli placówki na ogólnopolską galę plebiscytu
— dodatkowy voucher na promocję placówki medycznej w mediach Polska Press Grupy o wartości 5 000 złotych

Informacji o akcji udziela:
Agnieszka Grzelka
tel. 502 499 776
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: agnieszka.grzelka@polskapress.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hipokrates #3104571 23 sie 2022 16:26

    Głosowanie przez SMS za 3.69 PLN jest nie miarodajnym i nie etycznym sposobem głosowania. Konkurs nie ma na celu nie wyboru najlepszych pracowników medycznych tylko nabicie kasy Organizatorowi konkursu. Nie mam sumienia nakłaniać moich biednych Pacjentów na głosowanie swoim portfelem w tym konkursie. Można było zorganizować głosowanie w formie ankiety ZA DARMO. A tak...... po prostu wstyd.

    Ocena komentarza: warty uwagi (44) odpowiedz na ten komentarz