Koronawirus "Centaurus" dotarł do Europy. Rozpoczynają się szczepienie czwartą dawką

2022-07-18 09:06:49(ost. akt: 2022-07-18 09:14:34)

Autor zdjęcia: PAP

We Włoszech rozpoczną się natychmiast szczepienia osób powyżej 60 lat czwartą dawką szczepionki przeciwko Covid-19 - ogłosił w poniedziałek minister zdrowia Roberto Speranza. Wcześniej Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) i Europejska Agencja Leków (EMA) zaleciły rozważenie drugiej dawki przypominającej dla osób w wieku 60 - 79 lat i chorych.
Do Europy dotarł nowy wariant koronawirusa, który określono mianem "Centaurus". Zdaniem włoskich epidemiologów, może być on tak zakaźny, jak Omikron, odpowiedzialny za falę zachorowań na całym świecie na przełomie 2021 i 2022 r.
Nie wiadomo, czy Centaurus powoduje większą śmiertelność, bo nie przeprowadzono jeszcze badań w tym kierunku.
Przez Włochy przechodzi kolejna fala zakażeń, w trakcie której codziennie rejestruje się od około 80 do ponad 100 tysięcy zakażeń oraz po kilkadziesiąt zgonów. Włoskie Ministerstwo Zdrowia nakazało natychmiast podawanie czwartej dawki osobom powyżej 60 lat.

Biada tym, którzy myślą, że batalia z Covid-19 została wygrana. Ona trwa i musimy utrzymywać ostrożność i rozwagę
-przestrzegł szef resortu zdrowia minister Speranza na konferencji w Rzymie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary dziad #3103072 18 lip 2022 20:10

    Wczoraj kuzyn mi opowiadał, a on się zna bo jeździ do Przasnysza, że srowida nie ma. W USA baba się zaszczepiła i urodziła dziecko bez zębów. No dramat w Andach po prostu. Ja się nie zaszczepię bo mi sąsiad opowiadał, że się zaszczepił i nadal mu nogi śmierdzą jak śmierdziały, a przeciez nie będzie ich mył bo w wodzie wirusa pełno. Ja się wirusów nie boję, bo się nacieram końskim łajnem. Alko i fajowa czapeczka z folii aluminiowej i jestem bezpieczny. Nie będę maski nosił lecz z dumą prezentował krzywego kinola. Moją intencją jest nawrócić świat. A pierwsze poddawac w wątpliwośc sens szczepień zaczęły rosyjskie media. "Wolnościowcy" nie tylko sa przeciw szczepioenion ale popierają ruskich. Przypadek? Nie jestem lekarzem, mam tylko podstawowe wykształcenie, ale mam tez dostęp do internetu od mamy i yotuba w wersji premium więc dużo oglądam i wiem, że covid to ściema. Dużymi literami wam to napiszę ŚCIEMA. Co tam lekarze medycy, ważne co mi powie wuj z Podhala, on wie bo inaczej by nie kręcił filmów o covidzie i nie umieszczał na youtubie. Ja podstawy biologii mam niezłe, umiem ogórki kisić więc się na chemi znam i stwierdzam autorytatywnie że wirus nie istnieje. Nie należy się szczepić bo od tego się umiera. NAprawdę łatwo znaleść w internecie film o gościu który przyjął eksperymentalną szczepionkę w 1950 roku i już po 60 latach zmarł, bo wypał z balkonu. To ja się pytam. PRZYPADEK? TO światowy spsek żydów, kocernów, lewaków i faszystów z Ukrainy. Nie dajcie się zwieć ale odetnijcie sobie zaszczeione ręce póki czas. Jak się dużo łyka witaminy C to kończyny odrastają. Widziałem filmik u kogoś na komórce. Albo to był na weselu, już nie pamietam. Wiadomo, że niby szczepionka ma działać a kuzyn psa sąsiada po szczepieniu złamał nogę. To niby jak te szczepionki działają. Kłamstwo i tyle. Ja robiłem test na wirusa, wołałem go, kiełbasa nęciłem i nic, słoik nadal pozostał pusty. Lipa, wiem już na pewno że to ściema. HAHAHAHAHA Uwierzyłbym gdyby po szczepieniu odrosły mi włosy ale nie odrosną bo ja to wiem. Jak się jest czegoś pewnym to nie trzeba się zgadzac z lekarzami i medykami. Ot, tak. Mamy w Polsce około 180 tysięcy lekarzy a 40 (słownie: czterdziestu) uważą że szczepienia są złe. To kto ma rację. Oczywiście mniejszość. Hitler też był w mniejszości kiedyś a jakie potem fajne autostrady wybudował. Nie nalezy nigoko do niczego zmuszać chyba, że ja zmuszam to OK. ja się nie zaszczepię nigdy bo nie ma szczepionki na głupotę. Dzięki i idę się smarować łajnem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. ..... #3103052 | 213.184.*.* 18 lip 2022 11:50

    "Pitolicie Hipolicie", Centaurus w Olsztynie jest już od kilku lat. Dobrze, że Piłsudskiego jest zablokowana, przynajmniej nikt się nie zarazi. Ale covidove oszołomstwo podejrzewam, że będzie omijało ten przybytek, a na pewno przechodząc lub przejeżdżając będą zakładali po 3 maski. A teraz ku pokrzepieniu serc SZCZEPANOM. 12 lipca we Francji 251 337 nowych przypadków zakażenia. Ciekawe ilu tam jest zaszczepionych? Zaszczepieni pełną dawką (co za idiota wymyślił taką nazwę) HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA 78,6%. Dalej Włochy, największy covodovy terroryzm w Europie. I tu przepraszam wszystkich wyznawców eksperymentalnych eliksirów nieśmiertelności, przyznaję Wam całkowitą rację, "tylko" ponad 100 tys. zakażeń. Z czego to wynika, ano we Włoszech w pełni zaszczepionych jest 80,5%. Czyli HURA, HURA, HURA SZCZEPIONKI DZIAŁAJĄ JEST OGRANICZENIE W ZAKAŻENIACH - WIĘCEJ ZASZCZEPIONYCH MNIEJ ZAKAŻONYCH. Bardzo żałuję, że nie jestem zaszczepiony? W pracy nie mam wspólnych tamatów ze współpracownikami. Wszyscy prześcigają się w licytcjch, kto ile razy i jak często chorował po szczepionkach (tak, tak praktyczy mniej lub bardziej chorował po 3 dawce - potwierdzony wynikiem testu, każdy chwali się jakie miał dolegliwości po szczepionkach (przeważnie dziwne, bardzo długo utrzymujące się wypryski na całym ciele, gdzie żaden dermatolog nie może z tym poradzić, totalne bóle stawowo-kostne, często nawet uniemożliwiające poruszanie się, i inne pierdoły, których z nudów nie chce mi się już słuchać). To jest dopiero urozmaicenie życia. Jak ja im zazdroszczę. A czym ja mogę się pochwalić? Nie choruję, nie mam żadnych dolegliwości,. Chociażby taki lekki katarek, jak miała ta "słynna dziannikarka", ale nic. Ciężko być w obecnym społeczeństwie być zdrowym na ciele i umyśle.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz