Jakub D. skazany na 25 lat więzienia za napad na kantor i próbę zabójstwa

2022-07-16 16:55:41(ost. akt: 2022-07-16 17:01:24)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał Jakuba D. oskarżonego o napad na kantor przy ul. Głowackiego w Olsztynie i próbę zabójstwa trzech osób na 25 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowiadał również za nielegalne posiadanie broni palnej.
Jakub D. został oskarżony o rozbój z użyciem pistoletu i kradzież 60 złotych monet o wartości 440 tys. zł, a także o usiłowanie zabójstwa trojga pracowników kantoru. Do zdarzenia doszło w styczniu ubiegłego roku na ulicy Głowackiego w Olsztynie.

Jakub D. telefonicznie umówił się z pracownikiem kantoru na dokonanie transakcji, która finalnie miała polegać na zakupie 60 uncji złota w postaci 60 złotych tzw. monet bulionowych. Zakup miał być poprzedzony kupnem od oskarżonego bitcoinów o wartości 500 tys. zł. Tego dnia dwoje pracowników zostało poważnie rannych, przeżyło tylko dzięki szybkiej pomocy medycznej.

Oskarżony już następnego dnia został zatrzymany przez policję i tymczasowo aresztowany.

— Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego oskarżony został uznany przez sąd za winnego dwóch przestępstw. Za pierwsze z nich, polegające na usiłowaniu dokonania, przy użyciu broni palnej, jednym czynem zabójstwa dwóch osób w związku z rozbojem i spowodowanie u nich poważnych obrażeń ciała, został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności. Za drugie przestępstwo, polegające na posiadaniu bez pozwolenia broni palnej, został skazany na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Karę łączną orzeczono wobec oskarżonego w wymiarze 25 lat pozbawienia wolności — poinformowała sędzia Marta Banaś-Grabek, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Na rzecz pokrzywdzonych sąd orzekł zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.
Wyrok nie jest prawomocny

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olsztyn Centrum #3102999 16 lip 2022 20:10

    Pobyt na diecie w Sanatorium.. dobrze mu zrobi, moze nawet pzredluzy zycie / a pozniej jakis warunek/ i do splacania prosze!

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz